Categories
Video/Foto

Ir kur dabar reikės švartuotis?

Be komentarų
DSC00585

Categories
Video/Foto

Sidney to Hobart Nesulaukiant

Nekartą rašėme apie “Sidney to Hobart Race”. Kaip ir kasmet laukiame nesulaukiame ateinančios regatos starto. Intrigai padidinti – praėjusių metų apžvalga:

Categories
Video/Foto

Gerai, kad delfinai delfinariume

Nes priešingu atveju neišvengtume tokių kuriozų.

Categories
Regatos Video/Foto

Beveik klasika – „Sydney-Hobart Race“ filmas

Kai visa Lietuva, „Tūkstantmečio Odisėjos“ padedama sužinojo apie „buriuotojišku everestu“ vadinamą Horno ragą, mes atsiminėme kitą regioną, kuris gal nėra toks įspūdingas, kaip legendomis apipintas Horno kyšulys, bet tikrai ne mažiau sudėtingas ir įdomus viso pasaulio buriuotojų bendruomenei.

Rekomenduojame puikiai susuktą filmą apie įsimintiną 2001 metų „Sidney to Hobart Race“ regatą (kurią laimėjo „Ambersail“ sesutė „Assa“!). Tai savotiškas tęsinys visos serijos filmų apie legendiniu tapusią 1998 m.  „Sidney to Hobart“ regatą. Jo dėmesio centre – laiką ir galimybes pranokusi jachta „Grundig“ ir jos įgula, kuri nepaisant liūdnos praėjusių regatų patirties stengiasi įveikti konkurentus ir stichiją.

Šis filmas – viena geriausių galimybių praleisti 48 minutes darganotos dienos šiltai įsitaisius prie kompiuterio ekrano su kavos puodeliu,  svajojant apie praėjusias ar būsimas keliones. Skanaus!

arba dar geriau eiti čia ir žiūrėti „full screen“.

Categories
Video/Foto

friggin’ in the riggin’

Mažiausiai pusė Vėjopamušalų kolektyvo vis dar liko truputį pankai, todėl nostalgiškai saugo  Sex Pistols kasetę spintoje (klausyti jos kažkaip nebelikuo kuo – visi garsai skaitmetizavosi). Vienok nupūsti dulkes verta nuo vienos dainos, kurioje negražių žodžių daugiau nei jų išrėkia mūsu tautietis kapitonas po nepavykusio starto regatoje.

Čia video, kurį suvaidino lėlės, taigi – neapsigaukit. Sex Pistols – Friggin’ in the Riggin’:

Nepakartojamas tekstas po nuoroda žemiau. Vaikai – neskaitykit!

Categories
Video/Foto

Freak Wave – BBC dokumentika

Daugelis buriuotojų žino, kad egzistuoja keistos, nenuspėjamos bangos. Vieni jas vadina „10 tūkstantosiomis“ bangomis, kiti – rusiškais keiksmažodžiais. BBC sukurtame  dokumentiniame filme šių bangų kilmė labai vaizdžiai atskleidžiama. Filmas nenurodys, kaip apsisaugoti ar prognozuoti tokias bangas, bet peržiūrėti tikrai verta. Dokumentika, kurioje nėra nei vienos burės ar jachtos, bet vėjo ir bangų – pakankamai.

(1 iš 5)

kitos filmo dalys po nuoroda ->

Categories
Regatos Video/Foto

Europos ICE-Blokart čempionatas

Mūsų draugai blokart-Lietuva komanda nerimsta ir visus norinčius kviečia į „Atvirą Europos Blokart vėjaračių čempionatą“. Video šneka patys už save.

Categories
Video/Foto

Alinghi kitaip

Tesiant amerikos taurės temą, jūsų teismui pateikiame, video kuriame, save pristato Alinghi buriavimo komanda. Vaizdelio profesionalumas pritrenkia.

Categories
Video/Foto

„Gotland Runt“ vs „EŽK“

Taip prasilenkinėja Gotland Runt ir Eglės Žalčių karalienės regatose dalyvaujančios jachtos

Autoriaus komentaras: „…VO 70 tipo Ericsson SWE 1876 jachtos lenkimą prie Gotlando Žalciu karalienes I etapo metu. Deja s/y Piranija pranašumas buvo laikinas ir mus padėjo į vietą. Video: Gintautas Minelga, kap. Audrius Drungilas.“

Labai dėkojame autoriams už puikų video.

Categories
Foto konkursas Video/Foto

Foto konkursas “2008 burės”: Nugalėtojai

Prieš paskelbiant nugalėtojus norėtume paaiškinti kai kuriuos Foto konkurso „2008 burės“ niuansus. Visų pirma, idėja kilo spontaniškai – bekalbant apie buriavimo fotografijų ypatumus ir kompiuteriuose užmirštus archyvus.

Nesitikėjome tokio akyvumo ir fotografijų kiekio. Iš pradžių net juokavome – ar tik neteks mums ištraukti savo nuotraukas, ir tyliai pasidalinti prizus. Džiugu, kad to neprireikė. Nežinodami ar Konkursas sudomins buriuotojus, pernelyg nesureikšminome jo sąlygų. Akivaizdu, jog tai klaida – reikia tikslesnių kriterijų, iš anksto paskelbtos „autoritetingos“ komisijos (kad būtų ramiau dalyviams ir jie žinotų – kuriuos narius gali papirkti:), gal ištęsti nuotraukų pateikimo laiką, paieškoti rimtesnių ir labiau motyvuojančių prizų.

Nepaisant visų šių „pirmo blyno“ minusų, manome, jog Konkursas pavyko. Bent jau Vėjopamušalams buvo įdomu pamatyti kolegų nuotraukas ir parodyti jas visiems skaitytojams. Viliamės, jog ir jūs radote „savo“ nuotrauką tarp 166 pateiktų.

Ačiū Artūrui Dovydėnui ir Ruslanui Rokui Arbušauskui – aktyviausiems Konkurso dalyviams. Ačiū visiems atsiuntusiems nuotraukas, visiems komentavusiems ar kritikavusiems!

O dabar [reikšminga pauzė] NUGALĖTOJAI:

I vieta – „už išskirtinumą ir efektingumą“

Gerhardas Fridrikas /  “Kreiserinio Buriavimo Mokyklos kvalifikacinis reisas 2008″

Gerhardas Fridrikas /  “Kreiserinio Buriavimo Mokyklos kvalifikacinis reisas 2008″
Nuo Fotokonkursas 2008 bures

.

II vieta – „už bendrą akimirkų nuotaiką“

Profsąjunga / apdovanojame visą maloniai nustebinusį rinkinį.

Profsąjunga / „Vėl gera“
Nuo Fotokonkursas 2008 bures (IX)

.

III vieta – „už emociją“

Lina Valuntonytė / „Marių burės“

Lina Valuntonytė / „Marių burės“
Nuo Fotokonkursas 2008 bures (III)

.
laimėtojams dar parašysime el. paštu. Ir jei dėl kažkokių priežasčių, jie negalės „išnaudoti“ prizo, jis atiteks kitiems, buvusiems labai arti nugalėtųjų.