Kodėl vis dažniau varžomės krante?

imgp9026
Vandenyje - tik formalus veiksmas, kad fotografų objektyvai nedulkėtų?

Nenumaldomo noro nugalėti, o gal net ir „VOR Game“ paveikti vis rečiau rungiamės mariose ir jūrose. Prisiminus prieš kelias savaites vykusią „Kuršių marių regatą“ abejoti netenka – aršiausia kova verda prie rašomųjų stalų su kalkuliatoriais dar prieš prasidedant regatai. Vandenyje – tik formalus veiksmas, kad fotografų objektyvai nedulkėtų. O gal mes neteisūs?

Visa Lietuvos buriuotojų bendruomenė tikrai jau girdėjo, kad II-asis regatos etapas ilgąją distanciją plaukusioms jachtoms buvo anuliuotas. Grubi teisėjų klaida. Kiekvienas finišavęs šiame Kuršių marių regatos etape tikrai susinervino sužinojęs, kad bemiegė naktis neverta nieko. Ką galėjo pakeisti teisėjai? Teisingai užrašyti koordinates? Pirmai pradžiai to tikrai būtų pakakę.

Tikriausiai didžiausią triukšmą kalbas iššaukė protestas dėl realybės neatitinkančio matavimo liudijimo. Neatitikimai tikrai grubūs. Pateisinamų priežasčių ir įtikinamų paaiškinimų kodėl jie atsirado nėra. Savininkas-Kapitonas norėjo laimėti, gudravo. Buriavimo varžybos laimimos vandenyje, o tokie „sportiški“ manevrai primena vaikystėje ant popieriaus lapelių žaistą „Jūrų mūšį“. O kur dingo matuotojas? Juk skaičius į matavimo liudijimą surašo į metrą (liniuotę) pažiūrėjęs matuotojas. Matyt, netiksli liniuotė buvo. Visa ši balų skaičiavimo karuselė pašvinko. Būtų naivu tikėtis, kad buriuotojai būtų sąžiningi, kai savo darbo gerai nedirba nei matuotojai, nei teisėjai.

Gaila, nepamatėme to šaunuolio veido, kuris bandydamas kompensuoti kažkokių asmeninių savybių trūkumą, padavė protestą ir… buvo diskvalifikuotas. Matyt, per rimti tie mūsų teisėjai – koordinates rašydami klysta, bet manipuliavimo taisyklėmis netoleruoja.

Norisi priminti LBS gen. sekretoriaus dažnai paminimą palinkėjimą „…garbingos kovos…“. O visus tuos kurie pasiryžę pergalės siekti bet kokiomis negarbingomis priemonėmis kviečiame startuoti vejopamusalai.lt rengiamame „čempionų čempionate“. Jums nereikės nieko daryti. Tiesiog susimokėkite startinį mokestį – Taurę atsiusime paštu.

 1. Vienoje arabu pasakoje, du kupranugariu varovai susiginchyjo – kuris ish judvieju shaunesnis. Ir nutare susirungti – kuris greichiau nuo vienos iki kitos oazes nujos. Viena kart joja – abu kartu atjoja – kupranugaris y kupranugary… antra kart – vel tas pats rezultatas… Kankinosi jie taip ilgai, ir niekaip negalejo ishsiaishkinti – kuris gi vertas shauniausiojo vardo. Staiga prieina prie ju ishminchius ir sako: „O jus kupranugariais pasikeiskite…“
  Kadangi nesu „gonshchikas“ ir „gonkes“ man tik geras laiko praleidimo, patirties bei meistrishkumo pasisemimo budas ish labiau patyrusiu, labai nejauku buna sedeti po renginio prie alaus bokalo ir girdeti uzhgauliojimus vieno ar kito kapitono ar ygulos atzhvilgiu…
  Ar nebutu laikas viduje tapti tais dzhentelmenais, kurie liudi del kito nesekmes, dzhiaugiasi kito sekme, ir pripazhysta savas klaidas…?

 2. čia geras, ypač dėl taurės, pralinksmino.
  dar tuo pačiu noriu pasakyti kad varžybose fizinio ženklo pakeitimas koordinatėmis, kurias reikia pasiekti, turėtų būti nepraktikuojamas. Nėra ženklo nėra varžybų.

 3. Viskas priklauso, nuo to kokio mandrumo taurės pageidauji. Jei užtenka papraščiausios sporto prekių taurės – 50 Lt, bet jei pageidauji kažko panašaus į Amerikos taurės tikro sidabro trofėjų, tai gausi pakloti gerokai didesnę sumą.

 4. oukej, kai parduosiu visus surinktus trofėjus, uždirbsiu gražaus pinigo ir vietos naujam trofėjui bus, perlaidą paštu jums atsiųsiu.
  kai…

 5. che che
  kovos vyksta visur svarbu kad pagal taisykles
  zinoma apmaudu po ilgojo plaukimo kai nera statisfakcijos -vietos lenteleje, ir klaidai akyvaizdziai labai jau zmogiska , bet ….
  kas kita tie gudravimai su matavimais…
  o tos istorijos su manipuliacija detaliai nezinau gal galima placiau?
  o kur toji taure …?
  iki pasimatymo marcinkeviciaus, ndbl, „RB“ ir paršelio regatose .pasieke liudnas gandas kad nidiskiai ir kai kurie klaipediniai laivus kelsis jau rugsejo pabaigoje…gal kas zino tiksliau
  visiems gero vejo bitlas

 6. Apsižodžiavo – tai dar niekis. O juk galėjo kobiniais per makaules daužytis… ;)

  O tai buvo kada kokia regata, kur visi būtų patenkinti? Gal tikrai, siųsk taurių nuotraukas ir diplomus paštu – visiems dalyviams? :)

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

More Stories
Foto konkursas “2008 burės”: Nugalėtojai