Categories
Pranešimai

AC LIVE (papildyta)

foto: http://bmworacleracingblog.blogspot.com/
foto: http://bmworacleracingblog.blogspot.com/

Buvom begalo pikti, susinervinę ir nusivylę, kai garsioji Amerikos Taurė niekaip neprasidėjo. Permažai vėjo, perdidelės bangos? Mūsų supratimu buriavimo esmė ne tame. Bet…visada yra „bet“. Kai šiandien (penktadienį) jie galų gale startavo galime tik žavėtis.

5 mazgai vėjo, šie monstrai lekia 20 mazgų greičiu. Suvokiama? Nelabai. O dar labiau nesuvokiama, kai James Spithil neužmiršdamas match race tradicijų dar neprasidėjus startui atakavo (kitaip to manevro nepavadinsi) Alinghi. Pašokom, nuo foteliu laukdami kas bus. Būtų naivu tikėtis, kad tokio lygio regatoje išvystume susidurimą. Visgi, beveik milijardas užsienio valiutos kaunasi ant vandens, bet baudos sulaukėme. Tikriausiai niekas nesitikėjo išvysti tokius agresyvius manevrus tarp šių daugiakorpusinių jachtų.

Šia akimirką jachtos įpusėjo laviruotę. BMW Oracle turi akivaizdžią persvarą plaukiant prieš vėją, įdomu, ko sulauksime plaukiant pavėjui.

BMW Oracle persvara tik padidėjo plaukiant pavėjui. Akivaizdu, kad technologiškai sparnas yra sudėtingesnis ir tobulesnis. Tam sunku paprieštarauti.

Sunku pasakyti ar oro sąlygos buvo tinkamesnės BMW Oracle ar jie tiesiog – geresni buriuotojai greitesnėje jachtoje. Persvara visoje distancijoje buvo akivaizdi. Gaila, kitą (ar kitus) startus bus nebe taip įdomu žiūrėti.

Įspūdingas starto manevras atpirko visas nuoskaudas, kurias sukūrė vis atidėliojami startai. Buriavimas, kai reikalingos itin specifinės sąlygos mūsų nežavi, visgi šie sveiku protu nesuvokiamu greičiu plaukiantys laivai (jachtomis juos vadinti nepadoru) – žavi.

9 replies on “AC LIVE (papildyta)”

Alinghi gavo “yankee“, nes rungėsi prieš jankius. :)

Dažniausiai ACe laimėdavo tie, kas laimėdavo startą. Todėl ir priešstartinė tokia aštri kova nestebina – jie tam net atskirus vairininkus ligi šiol turėdavo ir turi: vienas priešstartinis (strategas ar taktikas), o kitas postartinis (škiperis).

Bet ir “bemsų“ pranašumas tikrai akivaizdus šįkart buvo – ir jau ką ką, bet Tave, sukinėjančių stiebų mėgėją, tai tikrai tas sparnas turėjo sužavėti. ;)

tai kada buvo ta regata… jau ir pamiršti spėjau.
o jei rimčiau, na nesuveikė mano galvoje raidės ir vėliava. kartais taip nutinka.
sakau gi — olimpiada kalta. laukiau laukiau kol atsidarys, užmigau, bet visvien pažadintas buvau…. valanda miego tik.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *