Categories
Pranešimai

AC Live (Race II) Papildyta

Kas galėjo patikėti, kad regatoje kurioje rungtyniauja labai skirtingi laivai bus įdomu stebėti kovą, deja tik laviruotėje.

Netikėtai laviruotėje į priekį pabėgo Alinghi. Galima spėti, kad šveicarų persvarą nulėmė ne tik teisingas taktinis sprendimas pasirenkant dešinę distancijos pusę, bet ir tai, kad Ernesto Bertarelli galų gale suvokė, jog jachtas vairuoti turi vairininkai, o farmacininkai turi mokėti jiems algą.

Visgi Loic Peyron patirties nepakako tam, kad išsaugoti įgytą pranašumą. Pirmąjį ženklą pirmi apėjo USA 17 ir šiuo metu antroje distancijos dalyje, plaukdami 30 mazgų greičiu, sėkmingai tolsta. Ir kol kas jokių šansų Alinghi, kurie dar nuo starto procedūros pradžios vežasi nuobaudą, išsiveržti į priekį nebeturi.

Kaip sako, regatos komentatoriai „The wing is king“

Įpusėjus laviruotei Alinghi iškėlė protesto (Bravo) vėliavą. Ir tik ši vėliava toliau kuria intrigą. Įdomu dėl ko Alinghi protestuoja.

Papildymas

Intrigos nebeliko. Alinghi atšaukė protestą. Taigi, akivaizdžiai abiejuose regatos etapuose pirmavusi USA 17 po ilgos pertraukos sugrąžins Amerikos taurę į Ameriką.

9 replies on “AC Live (Race II) Papildyta”

Tai arba dėl sparno protestuoja, arba dėl yankee, arba… farmacininkas užsimanė amerikietiškos kuprinės su akiniais, ant kurių prietaisų parodymai rodomi? ;)

Dar galima protestuoti, kad amerikiečiai turi vienu korpusu daugiau. :)

Prie komentaro “the wing is the king“ pridėjo rusai savo: “…и сливайте воду перед финишом – ничто вам не поможет…“ :D

Taip ir maniau – gi dėl sparno… ;)

O dėl Bravo – gal ten Alinghi kokią “nuošalę“ kaip futbole užfiksavo? Arba JAV škiperis farmacininkui vidurinį pirštą gal parodė?… Tik kad ten tokiu atstumu sunku įžiūrėti būtų.

man norejosi daugiau intrigos bet kai prie zenklo A prakiso viskas tapo aiskiu ir neidomu
visvien technologiju kova kas kita nei one dizaino
man ispudi dare greiciai prie pliazinio vejo
bet anksciau budavo daugiau intrigos
tiesa labiau nuo pradziu simpatizavau farmacininkams
ir jie pateisino laviruoteje uzmesdami sparnui
kaip supratau alinghi neprotestuosnors velevele ir kabojo bent taip velensijos buriuotioju blogas zymi

Na teisus esi, patinka man tie sparnai nors pasiusk. Galbūt sunku patikėti, bet šia kryptimi įžvelgiu tobulėjant buriavimą. Puikus pavyzdys A-class katamaranų klasė, praėjusiais metais, keliose regatose nugalėjo laivai su sparnais, lyg ir nieko naujo C-class katamranai, jau daugiau nei 20 metų juos naudoja, bet sparno pasirodymas A-class (viena iš pigiausių katamaranų klasių) parodo, kad sparnas nebėra toks beprotiškai brangus, sudėtingas ir nepatogus, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, o Amerikos taurės rezultatai parodo, kad privalumų jis turi užtektinai). Žinoma greitu laiku neišvysime Sparnuotų Albin Vegu, bet limited edition laiveliai po truputi į rinką veržiasi. Pažiurėsim pamatysim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *