Categories
Pranešimai

Iš po pamušalo 2009

Praėjusiais metais išsakėme savo subjektyvius pastebėjimus. Šiemet atsiklausėme ir jūsų nuomonės. Taigi, apie tai ką apie 2009-uosius manote Jūs ir kaip vertiname mes:

Metų jachta

Skaitytojai balsavo, kad metų jachtos titulo labiausiai nusipelnė „Ambersail“. Kiti paminėjimai šioje kategorijoje – „Lietuva“, „Baraka“.
Negalime ginčytis su tokiu aiškiu skaitytoju pasirinkimu, tik manome jog atskiro paminėjimo verta jachta „Jigy Jigy“, kuri puikiai startavo įvairiose regatose ir pasiektais rezultatais nepadarė gėdos Lietuvos buriuotojų bendruomenei.

Metų debiutas

Skaitytojai minėjo naujai surengtas regatas ir Lietuvos klubinių regatų taurę. Kadangi naujosios regatos yra ir Klubinių regatų taurės įskaitoje, galime drąsiai teigti, kad skaitytojų nuomone Metų debiuto titulo nusipelnė Lietuvos klubinių regatų taurė.
Na, o Vėjopamušalų vardu, kaip metų debiutą norėtume paminėti Viktoriją Andrulytę , kuri Europos jaunimo iki 18 metų čempionate iškovojo sidabro medalį.

Metų buriuotojas

foto: www.1000odiseja.lt
foto: www.1000odiseja.lt

Skaitytojai metų buriuotoju išrinko Liną Linkų Ivanauską. Keliam rankas į viršų, sveikinam ir linkim.. Tikrai nėra nė vieno labiau verto šio paminėjimo.

Metų  Lietuvos buriavimo įvykis

The Tall ships’ Races Baltic 2009 tikrai paliko neišdildomą įspūdį ne tik kranto žmonių, bet ir buriuotojų atmintyje. Šis renginys skaitytojų buvo dažniausiai minėtas ir išrinktas Metų Lietuvos buriavimo įvykiu. Dar daug minėta „1000 Odisėja“. Du išties dideli ir įsimintini įvykiai 2009-aisiais ir abu verti paminėjimo.

Metų pasaulio buriavimo įvykis

Volvo Ocean Race ir tik Volvo Ocean Race buvo paminėta skaitytojų užpildytose anketose. Reikšmingesnio įvykio ir mes nesugalvojam, taigi Metų pasaulio buriavimo įvykis – Volvo Ocean Race.

Metų nevykelis

Tik vienoje iš anketų buvo teigiama, kad nevykelio titulo nusipelnė „tas kuris sėdi krante“, dauguma parašiųsių įvardino vieną ir tą patį žmogų/jachtą. Šįkart pirštais nebadysim. Tiesiog akivaizdu, jog vejopamusalai.lt skaitytojams nepatinka buriuotojai besivaržantys krante.

Metų internetinis puslapis
www470ltPirmąją vietą skaitytojų balsavime pasidalino www.minija.com ir www. arbusis.lt. Vėjopamušalai.lt vardu norėtume paminėti www.470.lt, kuri aktyviai, patogiai ir suprantamai pateikia visas klasės ir ne tik naujienas. Unikali iniciatyva ir internetinis puslapis Lietuvoje. Sveikiname!

Metų atradimas

Visi paminėti atradimai labai skirtingi – nuo sportbačių iki Kroatijos. Matyt, kaip ir mums, šių nedidelių atradimų buvo daug – na, kad ir toks puikus baras La Dolce Vita Gdanske, kuriame buvo neįtikėtinai linksma.

Metų nusivylimas

Anketas užpildę vejopamusalai.lt lankytojai labiausiai nusivylė Kuršių marių regata. Suprantama, kad didžiausias, rimčiausias ir visoks koks „-ausias“ Lietuvos buriavimo renginys ir ypač antrasis jo etapas nuvylė ne vieną dalyvį.
Na, o mus nuvylė mėlynu švarku pasidabinusio kapitono dainavimas. Pasaulio jūras ir vandenynus perplaukę kapitonai turėtų idealiai traukti jūreiviškas „šantes“. Deja, Lietuviškasis jūrinis folkloras transliuojamas visam uostui VHF radijo stotimi mums pasirodė „ne į natą“.

Metų frazė

Viena frazė skambėjo beveik visuose pasaulio žemynuose, jau spėjo nusibosti ir patapo antru buriuotojišku „vėjo vėjo vėjo“. Metų frazė: Vienas vardas – Lietuva!.

Metų gandas

Mums labiausiai patiko, skaitytojų paminėtas gandas, kad atsiras kultūringa kuro užpylimo kolonolė jachtoms Klaipėdoje. Mes girdėjome gandų, kad tokia kolonėlė atsiras ir Nidoje. Žiūrėsim kuris gandas pasitvirtins.
Na, gerai…  – gandų būta ir daugiau. Sutariam taip – komentaruose gandą keičiam į gandą:)

Tiesa, svarbiausioji dalis – buriavimo pirštines iš parduotuvės www.jachtai.lt laimėjo: Arvydas N. Instrukcijas apie prizo įteikimą išsiųsime el.paštu. Ačiū visiems, kurie nepatingėjo parašyti savo nuomonę.

10 replies on “Iš po pamušalo 2009”

Kažkaip šiemet pamirštas ir neaptartas joks leidinys lietuvių kalba, susijęs su jūra ir buriavimu… Pernai, berods, buvo pakritikuotas Buriuotojo vadovas po Klaipėdos apskritį (ar pan.)? Tad gal jau po konkurso, bet, jei ne vėlu, siūlyčiau įtraukti ir Metų knygos titulą suteikti komodoro Baltuškos knygai:
http://nauticalis.livejournal.com/25702.html

O man skaudžiausias Metų įvykis (tokio irgi nėra aukščiau) – paskutinės KJP fregatos supjaustymas:
http://nauticalis.livejournal.com/26134.html

Dar keista, kad nebuvo paminėtas Amber Route (ar kaip ten tie Našlaitėlio keliais kur plaukė?). Bent paminėti vertėjo? ;)

O man Metų tema-atradimas – Vėjo pamušalų serija apie Lietuvos pirmųjų jūreivių atsiminimus. Dar noriu! :)

Buriuotojo vadovą pakritikavom atskiru pranešimu. Praėjusiais metais panašių istorijų lyg ir nebuvo, tai nelabai yra ką kritikuot. Gal tamsta turite kokių nors pastebėjimų, kuriuos mes pražiopsojome?

gal ir teisinga pastaba – 2009 vertinant jau buvo galima sukurti ir Metų knygos nominaciją. Net trys knygos jūrine tematika! Ir velniai žino už kuria balsuočiau, greičiausiai – VĖJAS RĖJOSE. BURLAIVIŲ EPOCHOS ATSPINDŽIAI LIETUVOJE (sud. Elertas D.) – Klaipėda: Lietuvos jūrų muziejus, 2009.
Beje, visas jas gražiai apžvelgė Rimtautas Rimšas štai čia: http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=3262&kas=spaudai&st_id=15716

Labai gerai Rimšas dėjo – ir piktokai, sakyčiau! :D

Vis tik, viena iš trijų – 2008 metų, o iš tų dviejų aš pasilieku prie komodoro Baltuškos knygos (kad ir ką ten Žilinskas-Maumaz “kabliavo“). Beje, “Vėjo rėjose“ knygyne nemačiau, tad tiražas akivaizdžiai per mažas…

Labas visiems,

JigY jigY, ne Jigi Jigi :)
Siulyciau tema kitiems metams, jei uzteks noro/entuziazmo testi rinkimus: „Ateinanciu metu ivykis“. Bent jau butu galimybe suzinoti, kas ka planuoja nuveikti, kur plaukti, ka aplankyti, etc.

ačiū už pastebėtą klaidą – pataisėm:)
nebloga mintis įtraukti ir ‘ateities’ ar ‘vilties’ nominaciją, tuomet po metų galima ir patikrinti – ar pasitvirtino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *