Marių burės su keptu paršeliu

Rudenį, kuomet buriuotojai paniurę ruošia savo jachtas žiemai, Kuršių marios vėl pasipuošia burėmis. Šiemet Kintų buriavimo mėgėjų klubo „Marių burės“ nariai vėl organizuoja du renginius: „Marių deltos regatą“ ir „Paršelio regatą“.

Antroji „Marių deltos“ regata vyks rugsėjo 19-21 dienomis. Po starto ties Ventės ragu jachtos plauks iki Nidos. Ten pat, po finišo ir I etapo nugalėtojų apdovanojimas. Po kelių valandų jachtos pakels bures atgal, link Ventės. Vakare  – II etapo nugalėtojų apdovanojimas su užkandžiais ir kitomis vaišėmis Mingės jachtklube. Antrąją regatos dieną veiksmas persikelia į Krokų lankas. Ši regata įdomi ir tuo, kad rezultatai skaičiuojami pagal J.Stabinio išlyginamąją formulę. Visgi nuostatuose teigiama, kad esant pakankamam pageidaujančių kiekiui rezultatai galės būti skaičiuojami ir vadovaujantis „Dansk Handicap 2004“ formule. Vėjopamušalai dalyvavo pirmojoje regatoje. Sportine prasme ji – silpnoka, bet visgi esminis šios regatos tikslas yra ne tiek sportinio meistriškumo ugdymas, kiek geras laikas draugų rate. Ir būtent šia  – gero laiko gerų draugų būryje dvasia – „Marių deltos“ regata pranoksta didžiąją dalį buriavimo renginių Lietuvoje.

Spalio 25-26 dienomis laukiama ir „Paršelio regata“ (keliam bokalą už puikų pavadinimą!), kurios pagrindinis prizas – (nepatikėsit) keptas paršelis. Kaip teigia šios regatos organizatorius ir jachtos „Tojana“ kapitonas Darius „Bitlas“ Gerasimavičius, joje dalyvauja tie, kurie jachtas išsikelia paskutiniai.

Daugiau informacijos www.minge.lt

 1. Gerb straipsnio autoriau,pasitikslinkite dienas,kuriomis vyks regata,ne ta data nuredete.

 2. aciu uz pastaba. Klaida istaiseme. Kintu buriavimo megeju klubo narys mums pateike tokias datas. Zmones klysta.

 3. Dziugu kad Lietuvos buriuotojai vertina ir laukia antrosios Nemuno deltos buriniu laivu regatos „Mariu bures“ ( toks tikslus regatos pavadinimas).
  Kaip jau labai teisingai pazhymeta straipsnyje, shi regata rengiama daugiau buriuotoju tarpusavio bendravimui, Nemuno deltos, kaip buriavimui tinkamos vietos propagavimui, nei sportiniams rezultatams siekti. Tachiau noretusi patikslinti, kad tik Pirmieji du etapai vyksta pagal J. Stabinio „Jolių išlyginamąją formulę“ ( ji paskelbta dar 1957 m.). Trechiasis, Kroku lankos etapas vyksta pagal NDBLR „Mariu buriu“ komondoro, Arūno Speičio formule, kuri paremta pirmuju etapu rezultatu statistiniais skaichiavimais trechiojo etapo nugaletojams nustatyti. T.y. – skaichiuojamas ne absoliutus laikas, o kiekvieno laivo laiko ishraishka jo prieshininku atzhvilgiu. Praeitais metais del shios formules buvo kile tam tikru nesklandumu, bet shiemet viskas bus paskelbta ish anksto ir tikimes kad visiems bus aishku kodel leti laivai bus pagerbti uzh ryzhta ir atkakluma. Taip pat galima pazhymeti, jog trechiojo etapo starto procedura skiriasi nuo buriuotojams jau yprastos – t.y. startas nera bendras visiems laivams, o individualus kiekvienam laivui ( kiekviena komanda turi minute laiko pasiruoshti startui, ir minute startui). Tai leidzhia mazhiau patyrusiems sportiniame buriavime dalyviams parodyti burlaivio valdymo patirty.

  Pagarbiai,
  Ayo ish Minijos

 4. Dekui uz toki issamu komentara

  Norint paskatinti maziau patyrusius buriuotojus,speicio koeficientas yra suprantamas ir aiskus sprendimas,bet zvelgiant is sportines puses jis yra absurdiskas, nes sulyginamos ne jachtos, o jachtu igulos. Kokia prasme lenktyniauti, jei visi yra lygus? kokia prasme stengtis tobuleti, kaip buriuotojui, jei maziau patyre uz tave turi pranasuma.

 5. Manau, kad tai organizatorių reikalas, pagal kokias taisykles vykdyti regatą. Ir visiškai teisingas požiūris, kad laimėti turi įgulos, o ne jachtos – kitaip jos vienos ir plauktų (be žmonių).
  O praėjusių metų problema buvo tik tai, kad nebuvo skelbiama, kaip bus plaukiamas paskutinis plaukimas, ir tik dėl to kilę nesusipratimai. Tik vienas komentaras – mūsų manymu, klaida buvo tai, kad viename plaukime buvo perpinta per daug skirtingų faktorių – formulė individuali, startas – kas minutę (išėjo taip, kad pirmieji laivai startavo štiliuje, o paskutiniams vėjo papūtė), ir dar prie visko buvo nuspręsta plaukti be lengvų burių – jei jau laimi patyrusios įgulos, tai tegu jos parodo, kaip per 500m pakelti ir nuleisti spinčių… Jei šįkart viskas bus žinoma iš anksto – valio.
  Labai laukiame varžybų ir būtinai dalyvausime, nes manome, kad bus smagu!
  P.S. Kiek išeis, bandysim prisidėti morališkai ir materiališkai prie organizavimo.

 6. Žinoma, kad tik organizatoriai nusprendžia kokiomis taisyklėmis vadovautis. Ir nematau, kad pamušaluose kas nors dėl to abejotų.
  Bet regis ‘baraka’ ne taip suprato ‘pamusalo’ komentarą, su kuriuo sutikčiau – bet kokia formulė turi sulyginti jachtas (!), o ne įgulų meistriškumą. Kita vertus, kaip patvirtino Ayo – pati regata skirta geram pabendravimui, ir tam kad net mažiau patyrę buriuotojai gerai praleistų laiką.
  Taip, kad viskas tvarkoj – palaikom ir laukiam!

 7. Keletas repliku pamusalui,
  Pagal Speichio formule, sulyginami laivai, o yguloms kaip tik paliekama erdve tobulejimui – juk tampa nebesvarbu, kokiu laivu dalyvauji, svarbu kad ish to laivo sugebi ishsunkti paskutinius syvus! Teip kad tobuleti – visa Nemuno delta ir dar plius trechdalis Kurhmariu ! ;)
  Baraka! Dzhiugu kad dalyvausit!
  Del starto ralio principu – shi procedura atsirado todel, kad planuota buvo startuoti ish Atmatos y Kroklanky, o ten duok Die vietos trims laivams. Tachiau tiems, kurie mazhiau patyre yprastoje starto proceduroje ( bendroje), shis startas patiko, jie ramiai tvarkesi priesh starto linija ir nestresavo del aplinkiniu manevru. Vejas zhinoma ir silpsta ir stipreja, todel teip ir gaunas, kas kazhkas jo gauna daugiau, kazhkas mazhiau. O del lengvu buriu – bus paskelbta ish anksto.

  Pagarbiai,
  Ayo ish Minijos

 8. tiesiog manau, kad labai sunku nustatyti, kur jachta o kur įgula. Turiu mintį, kad vistiek viskas eina krūvoj, t.y. kaip įgula buriuoja ta ar kita jachta, ką ir norima sulyginti – kaip jachtos su įgulomis suplaukė per pirmus du plaukimus, pagal tai daroma prielaida.
  O jei jau visai hiperbolizuoti – išeitų, kad su „baraka“ bet kas šiemet būtų atėjęs antras iš Gotlando (jei jau „eina“ jachta, o įgula tik tarp kitko). Manau, kad yra su tokia mintim nesutinkančių.
  O tiems, kas mano kitaip – siūlau pirkti „baraką“ ir sėkmingai dalyvauti varžybose. Brangiai neimsim… Pasiūlymai – el.paštu.

 9. Kad butu aiskiau:

  Tarkime Varzybose plaukia jachta Vital 26 (Baraka) ir Jachta Conrad 54 (Lietuva). Conrad 54 yra akivaizdziai greitesne ir tradicinis handikapas suteikia pirmenybe Vital 26. Bet su Conrad 54 plaukia 100% zalia igula ir plaukia daug leciau, nei teoriskai jachta gali. Tada pagal Speicio koeficienta, yra imamas FAKTINIS mylios iveikimo laikas ir gaunasi taip, kad jau Baraka (jachta vital 26+igula) turi lenkti greitesne Lietuva. Absurdas tokioje situacijoje „baraka“ yra baudziama uz tai, kad jos igula moka gerai buriuoti.

 10. Kaip malonu prisiminti – 2007 metu Gero Vejo regatoj taip ir buvo: Lietuva gavo nuo Barakos 2 minutes faktinio laiko… Tai gal tada apsimoka duoti foros tokiu atveju? Nes kitaip nebeidomu plaukti.

 11. Mes pernai taip supratom: trecia etapa reikejo finisuot paskutiniam kad but pirmam. Tobula formule :)Bet visa kita buvo smagu… Ir siemet jei plauksim tai tikrai nelenktyniaut o DALYVAUT :)

 12. Pamusalui,
  Vat tam ir reikalingas Speichio skaichiavimas, kad „zhalia“ ygula, besidraskanti, besimokanti, kantri ir uzhsispyrusi, uzhliptu ant pjedestalo, palikdama zhemeje „erelius“ kurie nosis uzhriete alu gere vietoj to kad stengtusi nugaleti. Tai rungtis skatinanti uzhsispyrima, atkakluma ir tobulejima. Kazhkada, dar tuometinis LBS prezidentas Andrius Končius, prieh duodant starta Kurshmariu regatai, sakydavo – kam reikia medaliu – ateikite ir juos pasiimkite, bet netrukdykite tiems, kurie nori buriuoti ir kovoti. Taip kad jeigu nesuvokiat kam ir kodel tai daroma, nerekaukit kad tai yra absurdas, o tiesiog nedalyvaukite rungtyje.

 13. Barakai, bet kaip apskaiciuot ta fora? ims prisitrauks sotus netycia ir nebepagausi ju. Todel visda yra sulyginami Laivai, o ne Lavai su igulomis.

  Visgi, kaip sake Majolika svarbiausia tur4ti gera laika.

 14. Chebra (pamušalai) be reikalo putojatės. Kiekvienas turi savo nuomonę, bet nereikia perlenkti lazdos kritikuojant kitus. Juk Ayo jums ir sako – yra formulė, Arūno Speičio sugalvota, kaip tą forą skaičiuoti. Jis yra organizatorius, jis ją ir taiko. Ir dar nepažįstu nė vieno buriuotojo, kuris du etapus plauks atsileidęs šotus ir gaudamas į skudurus, kad per trečią juos prisitemtų ir laimėtų…
  Jei norit tik dalyvauti – prašom, kiek suprantu visi Mingėj yra laukiami, jei norit laimėti – irgi prašom, nes iš praėjusių metų labiausiai įsiminė Marių Burių regata – trumpos ir azartiškos distancijos, didelis laivynas, geras oras. Žodžiu tikrai geros lenktynės.

 15. Nematau, kad čia kur nors vejopamuslai.lt „putotųsi“ ar „perlenktų lazdą“. Buvo tiesiog argumentuotai išsakyta kitokia nuomonė (šalia vos ne kiekviename komentare pabrėžiant, kad pats renginys – puikus). Nereikia taip jautriai reaguoti..

 16. sveiki, smagu kai kyla diskusijos .
  kaip zinia naudojama virs keliu simtu matavimu lietuvoje handikapas , kitur orc , vilnius turi grigonio matavimus(kur skaiciuojamas jachtos koeficijentas pagal daugemecius rezultatus )
  manu smagu kai bandoma prisiminti ir lietuviskus matavimus. kaip bematuosi visi matavimai turi +-.
  vienintelis pastebejimas kad arciausiai tiesos kovoje kuo mazesnis skirtumas tarp matavimu, nes nutinka ir taip kad, nei per starta matai savo priesininka nei po o perskaiciavus viskas apsivercia .linkiu visiems gero vejo ir smagiu akimirku .beje prisiimu kalte del netiksliu datu iki .

 17. Stabinio formule tinka vaiku darzelinukams,
  kad blogai plaukdami pirmuosius etapus ,tiketusi
  geru rezultatu ne plaukime , bet ant popieriaus.
  Kokio lygio bebutu varzymos, kiekviena jachta turi kovoti visuose etapuose, dabar stebejau, kai
  kurios pajegios jachtos, pav.Albatrosas, visai
  nesistenge I etape , kad paskutiniame gautu daugiau pergalingu laiko ismaldu ant teiseju stalo pildant protokolus. As uz tikras saziningas
  sportines varzybas ,naudojant tik lenktynini
  bala ir sugaista laika. Jokiu Stabiniu!!!.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

More Stories
Ribos plečiasi