Jachta „Lietuva“ grįžo su prestižiniu apdovanojimu

Rugpjūčio 29 dieną į Klaipėdą grįžo jachta „Lietuva“, didžiųjų burlaivių regatos THE TALL SHIPS‘ RACES 2008 dalyvė. Šįkart „Lietuva“ į namus grįžo su prestižiniu apdovanojimu – „The Illingworth Trophy“. Šis trofėjus skiriamas D klasės jachtai užėmusiai pirmąją vietą susumavus abiejų „The Tall Ships‘ Races“ etapų rezultatus.

foto – Sail Training International archyvas

Pasak jachtos „Lietuva“ kapitono Osvaldo Kudzevičiaus, gauti šį apdovanojimą buvo džiugu ir netikėta, nes buriavimo sąlygos buvo tikrai sudėtingos. Iš dvylikos startavusių jachtų regatą baigė devynios, o varžytis teko su daug naujesniais ir greitesniais laivais. Pagrindinė „Lietuvos“ sėkmės priežastis – pasiaukojamas įgulos darbas ir ryžtas. „Jaunimas net pačiose sudėtingiausiose situacijose nenuleisdavo rankų, ragino ir palaikė vieni kitus, kovojo iki galo. Be galo didžiuojuosi savo įgula“, ne kartą pabrėžė O.Kudzevičius.
Kritinėse situacijose įgula sugebėjo išspręsti pačias sudėtingiausias problemas. Audringoje jūroje buvo remontuojami nutrūkę šturtotrosai, ankštame „Lietuvos“ achterpike siūbuojančioje jachtoje, tai daryti itin sunku, kaip sakė įgulos nariai tvarkant šturtrosus greta buvo pastatytas kibiras (žinoma ne bulviu lupenoms dėti).

Pirmajame „The Tall Ships‘ Races 2008” etape nuo Liverpulio (Didžioji Britanija) iki Maloy (Norvegija), perskaičiavus rezultatus “Lietuva” užėmė II vietą. Antrajame etape nuo Bergeno (Norvegija) iki Den Helderio (Nyderlandai) ji buvo penktoje vietoje. To pakako, kad bendroje įskaitoje ji būtų pripažinta greičiausia D klasės jachta.

Pereinamoji taurė – „The Illingworth Trophy“ liks jachtoje „Lietuva“ iki kitų metų iškilmingos „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009” apdovanojimų ceremonijos, kuri vyks Klaipėdoje liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis.

Daugiau apie „The Tall Ships’ Races 2008“ – Sail Training International puslapyje.

Lietuviu kalba apie „The Tall Ships’ Races Baltic 2009“ – www.tallships.lt

More Stories
„Lietuva“ startavo „The Tall Ships’ Race one“ regatoje