Nuskendo burlaivis „Asgard II“

Šį rytą, 8:25 val. vietos laiku, 20 jūrmylių nuo Prancūzijos krantų Biskajos įlankoje į pietvakarius nuo Belle-Ile-en-Mer salos nuskendo Airijos mokomasis burlaivis „Asgard II“.

Nelaimės signalas buvo paskelbtas naktį, 2:30 min. Penki įgulos nariai ir dvidešimt praktikantų paliko laivą pasinaudodami gelbėjimo plaustais. Pasak burlaivio kapitono Colm Newport, niekas nenukentėjo. Praėjus maždaug 20 min., po evakuacijos laivo denį jau sėmė vanduo. Įgulą išgelbėjo Prancūzijos pakrančių apsaugos laivas ir nugabeno į Belle-Ile-en-Mer salą.

„Asgard II“ kapitono teigimu, jis nežino priežasties kodėl laivas pradėjo skęsti. Netikėtai burlaivyje labai greitai pradėjo rinktis vanduo ir jis prarado stabilumą.

„Asgard II“ – gražus tradicinis burinis laivas, brigantina, pastatyta 1981 m. Jo operatorius – Airijos buriavimo mokymo organizacija (www.irishsailtraining.com). „Asgard II“ daugelį metų buvo jachtos „Lietuva“ varžovas regatoje „The Tall Ships‘ Races“, tiesa kitoje A klasėje. Gaila, kad šio laivo nebepamatysime Klaipėdoje, nes buvo planuojama, kad kitais metais „Asgard II“ dalyvaus „The Tall Ships‘ Races Baltic 2009”.

More Stories
Kodėl vis dažniau varžomės krante?