Marcinkevičiaus taurė – „Mariui“

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko tradicinė S. Marcinkevičiaus atminimo taurės regata ir LR jūrinių jachtų čempionatas.

įrodykite, kad, tai ne jūrinė jachta!

Absoliučiai greičiausia šioje distancijoje buvo jachta „Marius“, kuri taip pat tapo greičiausia ir pagal perskaičiuotą laiką. Tikriausiai patyrusios įgulos dėka jachta su užrašu first (angl. pirmas) sugebėjo parodyti tokį gerą rezultatą. „Beneteau“ šią sportinių jachtų serija pavadino „First“, nes šie laivai pasižymi itin geru lenktyniniu balu. Kaip teigia „Beneteau“ atstovai, su šia jachta galbūt nebūsi greičiausias, bet greičiausiai būsi pirmas, pagal perskaičiuotą laiką..

Kreiserinėmis jachtomis buriuojančių vyrų kompaniją papildė olimpinė ir vice-čempione Gintarė Volungevičiūtė. Vejopamušalai jau seniai kalbino Gintarę paburiuoti jūroje vykstančiose regatose. Malonu, kad tai galiausiai pavyko padaryti, ir gaila, jog mūsų rekomenduota jachta „Lady L“ nepateko tarp prizininkų. Bet neabejojame, jog „Lady L“ vyrai tokios merginos akivaizdoje buvo kultūringi, pasitempę ir tikrai stengėsi laimėti. Nepasisekė ne tik jiems – „Baraka“ atvirai pareiškė, kad atėjo jiems laikas laimėti, bet šioje regatoje liko antra.

Regatoje debiutavusiai jachtai „Šatrija“ vadovavo Aida Milvydaitė, o įgulą sudarė dėl techninių problemų negalėjusios startuoti „Lietuvos“ buriuotojai. „Šatrija“ laimėjo pirmąją vietą LR jūrinių jachtų čempionate. Nė kiek nemenkinant šio pasiekimo, mus kiek stebina pastaroji jūrinių jachtų koncepcija. Ar LBS nuomone jūrinės jachtos yra tos jachtos kurios nedalyvauja Kuršių marių regatoje? O gal yra dar kažkoks kitas jūriškumo kriterijus, kurio mes niekaip nesupratome? Šios painiavos įveikti nepadėjo nei po finišo išlenktas alaus bokalas, nei autoritetingo „eksperto“ konsultacijos..

More Stories
VOR: po pirmo etapo