Categories
Apžvalgos Regatos

Marcinkevičiaus taurė – „Mariui“

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko tradicinė S. Marcinkevičiaus atminimo taurės regata ir LR jūrinių jachtų čempionatas.

įrodykite, kad, tai ne jūrinė jachta!

Absoliučiai greičiausia šioje distancijoje buvo jachta „Marius“, kuri taip pat tapo greičiausia ir pagal perskaičiuotą laiką. Tikriausiai patyrusios įgulos dėka jachta su užrašu first (angl. pirmas) sugebėjo parodyti tokį gerą rezultatą. „Beneteau“ šią sportinių jachtų serija pavadino „First“, nes šie laivai pasižymi itin geru lenktyniniu balu. Kaip teigia „Beneteau“ atstovai, su šia jachta galbūt nebūsi greičiausias, bet greičiausiai būsi pirmas, pagal perskaičiuotą laiką..

Kreiserinėmis jachtomis buriuojančių vyrų kompaniją papildė olimpinė ir vice-čempione Gintarė Volungevičiūtė. Vejopamušalai jau seniai kalbino Gintarę paburiuoti jūroje vykstančiose regatose. Malonu, kad tai galiausiai pavyko padaryti, ir gaila, jog mūsų rekomenduota jachta „Lady L“ nepateko tarp prizininkų. Bet neabejojame, jog „Lady L“ vyrai tokios merginos akivaizdoje buvo kultūringi, pasitempę ir tikrai stengėsi laimėti. Nepasisekė ne tik jiems – „Baraka“ atvirai pareiškė, kad atėjo jiems laikas laimėti, bet šioje regatoje liko antra.

Regatoje debiutavusiai jachtai „Šatrija“ vadovavo Aida Milvydaitė, o įgulą sudarė dėl techninių problemų negalėjusios startuoti „Lietuvos“ buriuotojai. „Šatrija“ laimėjo pirmąją vietą LR jūrinių jachtų čempionate. Nė kiek nemenkinant šio pasiekimo, mus kiek stebina pastaroji jūrinių jachtų koncepcija. Ar LBS nuomone jūrinės jachtos yra tos jachtos kurios nedalyvauja Kuršių marių regatoje? O gal yra dar kažkoks kitas jūriškumo kriterijus, kurio mes niekaip nesupratome? Šios painiavos įveikti nepadėjo nei po finišo išlenktas alaus bokalas, nei autoritetingo „eksperto“ konsultacijos..

8 replies on “Marcinkevičiaus taurė – „Mariui“”

man l.t.paaiskino kad vienas kriteriju yra grimzle neleidzianti dalyvauti kursiu regatoje,o kita nedalyvavimas kmr . tiesa niekaip nesupratau kaip ten su vakare buvo?

suduva dalyvavo kmr ir neturi dideles grimzles , o satrija, kiek girdejau, irgi nepasizymi ypatinga grimzle, tai taip ir liksim, nesuprate kur ta riba tarp juriniu jachtu ir tiesiog jachtu.

Siulau lbs’ui kitamet surengti atskirus Lietuvos cempionatus kursmarinems jachtoms, jurinems, ezerinems ir galbut dar pelkinems :)

baraka buvo ir KMR, ir šioj regatoj, bet jei žiūrėti grimzlę (1,9m), tai tikrai daug kam į kaulus duotume. Gaila, kad nedavėm :-) Ir taipogi liekam nesupratę kriterijų. Kvepia tuomi, kad reikia medalių padalinti platesnėse masėse, nes šiais metais išėjo kai pir dvi įskaitos, o jei visi būtų priimti į Jūrinį čempionatą, tai tie patys trys laivai būtų užėmę pjedestalą abiejose įskaitose.
Apie pačią regatą taip ir norisi pasakyti, nors skamba įdomiai – eilinė tikrai gera regata. Ir nors užėmėm antrą vietą, nelaikom to nesėkme – pirmi buvo stipresni. Gerai paburiavom!

šaunu, kad gintarė suplaukė :) pamenu, dar gerokai prieš olimpiadą ji guodėsi, kad kreiserinėmis jachtomis yra labai mažai plaukusi :)

o dėl čempionato ir taurės skirtumų tai hm… kažką tiesiai turėtų sakyti varžybų įstatai, bet ar nederėtų suvienodinti varžybų? kam atskiras rengti?

arba, kaip supratau, atskirai skaičiuoti.

bitlas, sveikinu su III vieta :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *