Spaudos apžvalga (II)

Tęsiame subjektyvias Spaudos apžvalgas. Taigi, jūsų dėmesiui tai, ką Vejopamušalai skaitė internete šią savaitę:

Artėja „Ambersail“ palydų diena ir šią savaitę pasirodė žinia, kad projekto rėmėjas „Ergo“ draudimo grupė apdraudė visus projekte dalyvaujančius buriuotojus kelionių draudimu 30 mln litų sumai. Be to, pati jachta „Ambersail“ apdrausta kasko ir civilinės atsakomybės draudimu 5 mln. Lt sumai.

Nuo nelaimių visiškai apsaugotas nėra niekas. Praėjusią savaitę Klaipėdos uoste atliktas eksperimentas, kuriuo siekta nustatyti, kaip dėl sukeltų bangų moteriai buvo nutraukti du pirštai. Per Jūros šventę liepos 25 dieną laive pramoginiame laive „Arka“ buvo sužeista šio laivo savininko žmona. Laivas stovėjo prie Kruizinių laivų terminalo krantinės nuo Danės pusės, kai pro šalį dideliu greičiu plaukęs laivas sukėlė bangą, dėl kurios pašoko laivai, o „Arkoje“ buvusi moteris stipriai susižalojo. Įtariama, kad bangą, kuri šokdino prišvartuotus laivus, sukėlė neleistinu greičiu plaukęs Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Skalvis“. Pagal uosto kamerų duomenis nustatyta, kad „Skalvis“ plaukė 11 mazgų greičiu, nors čia galimas didžiausias 6 mazgų greitis. Įdomu kuo baigsis šis tyrimas, nors sklinda gandai, kad laimėti kovą prieš Karo laivyną beveik neįmanoma. Filmuotas reportažas apie eksperimentą čia.

Pirmojoje spaudos apžvalgoje nemažai citavome straipsnius apie naujų prieplaukų pamaryje įrengimą. „Klaipėda“ tęsia temą ir teisingai pastebi, kad „Turistinę laivybą stabdo maži gyliai“. Biurokratinių kliūčių farvaterio gilinimui – gausybė, o planai kol kas tik popieriuje. Nemuno žemupio upių tinklo panaudojimą turizmui nagrinėja ir „Vakarų ekspresas“. Šilutės rajono savivaldybei pasirūpinti saugia laivyba ir pastatyti prieplaukas tampa per didele finansine našta, todėl prašoma Vyriausybės paramos.

Paraudęs žuviukas Nemo arba Jūrgaidis
Paraudęs žuviukas Nemo arba Jūrgaidis

Galiausiai – truputis egzotikos. Ne, jokių egzotinių šokių po šia nuoroda nerasite. Buriuotojų laimikiai – įvairios ir ne visuomet atpažintos žuvys, kurių žvejybos ypatumais dalijasi jachtos „Lietuva“ flagmanas Steponas Kudzevičius.

Tuo tarpu tikrieji žvejai (tiksliau – jų lobistai) vėl siautėja – šįkart žurnalistei dėsto, kad ir jiems reikia net šešių (!!!) prieplaukų Baltijos paplūdimiuose, jog „ištrūkti iš akmens amžiaus“ ar tam, kad „kankinamai sunkus žvejų darbas taptų lengvesnis“. Vejopamušalai nenori atsilikti nuo modernių gyvenimo vėjų ir skelbia konkursą galimybių studijai atlikti „dėl prieplaukos dehidruotiems ir alaus atsargas ištuštinusiems buriuotojams įrengimo“. Pageidautina gražioje vietoje. Ne nacionaliniame ar regioniniame parke – nesiūlyti!

More Stories
Volvo ocean race – pabaiga ar nauja pradžia?