Rudeniško buriavimo smagumynai

Vėjopamušalai ir jų draugai sėdo į jachtą ir pirmą kartą (?!) šiemet kartu, vienoje jachtoje sudalyvavo Nemuno deltos burinių laivų regatoje “Marių burės” (ar teisingai šįkart pavyko parašyti pavadinimą?). Vienas iš regatos sumanytojų A.Speičys kiekvienam įkyruoliui vis kartojo, kad ši regata – ne „sportinė su pramoginiais elementais“, o „pramoginė su sportiniais elementais“. Paklausę autoritetingo buriuotojo – pramogavom sąžiningai.

Regata visus nustebino dalyvių gausa. Kažkur dingo praėjusių metų jaukumas, bet tai tikriausiai smagiausia regata kurioje šiemet dalyvavome.

„Marių burių“ organizatoriai akivaizdžiai nebuvo pasirengę tokiam dalyvių kiekiui. Trūko vietų švartavimuisi, kaip įprasta Lietuvoje vykstančioms regatoms trūko wc ir dušų, o ir elektra nuolat „smiginėjo“. Visgi smagiam buriavimui, tai nė kiek netrukdė. Stovėjimas eilėje niekad neprailgdavo, o štai neaiškūs startai tikrai erzino. Supaprastinta starto procedūra (buvo naudojamos tik dvi vėliavos) ir negirdimi garso signalai privertė gerokai sunerimti – kada gi bus tas startas.

Sunku pasakyti ar starto signalų painumas, ar mūsų turistinis nusiteikimas privertė Vėjopamušalus pirmajame etape į Nidą startuoti pavėlavus kokias 5 minutes. Visgi keli taiklūs vendai, truputis pastangų vairuojant ir tinkamai sutampytos burės – ir po antro ženklo mes jau laivyno vidury. Neskubant pakeliamas spinakeris brasai užklampojami ir plaukiame toliau. Ant denio iškeliauja sumuštiniai, negaluojantis „akiesmirksniu“ sugeba nusnausti, „pamušalas“ vairuoja. Keisčiausia tai, kad dėdami minimaliai pastangų vejamės priekyje plaukiančias jachtas. Finišuojame jau pirmajame laivyno trečdalyje.

Panašiai plaukėme ir antrajame, ir trečiajame etapuose. Nesistengėme laimėti. Plaukėme taip, kad būtų smagu. Visos regatos metu nė karto nebuvo pakeltas balsas (tiesa šeštadienį prisišvartavus Mingėje „pamušalas“ garsiai rusiškai keikėsi, nes netyčia paspyrė ir išpylė savo typunčo taurę).

Regatoje sudalyvavome, kaip tikri vėjopamušalai – sportiškai, bet neperžengdami „smagu“ ribų. Ir dažniausiai vartota frazė – „gerai vairuoji!“, skirta buriavimo debiutantei V., nes smagu matyti kaip draugai suserga buriavimu.

Rezultatų nebus. Juos geriau paieškoję rasite internete. Mes, tiesa sakant, jų net nežinome..

 1. Rezultatai bus! Paskelbti internete…
  Achiu uzh gerus ir grazhius yvertinimus, bet net Nidos uoste, per Kurshmariu ragata truksta ir vietu, ir WC, ir dushu. Nepamirshkime, kad Mariu buriu regata finansuojama vieno klubo nariu leshomis. Reikia pripazhinti, kad shiais metais jau turejom ir remeju. O Kurshmares remia didzhiausias shalies bankas…. ir tai shikanus sugeba nakchiai uzhrakinti….
  Jeigu ryshymes ir trechiai avantiurai „Mariu bures“… Jos bus visai kitokios – ir vietu bandysim padidinti, ir „zhibuchiu“ pastatysim… ir starto proceduros bus aishkesnes….
  Atleiskit kas ne taip…

 2. Man rodos, Marių Burės turi pilną teisę tik didžiuotis tokiomis regatomis. Net nesinori detalizuoti, tačiau – jei ruošiatės jau trečiajai, tai manau, pora pastebėjimų pravers.
  Dėl vietos – buvo prašoma visų laivų registruotis savaitę iki regatos (kiek laivų tai padarė?), bet netgi ir žinant laivų skaičių – negi per savaitę naujų lieptų pristatysi? Pilies uostas porą metų stato, ir dar galo nematyti.
  Dėl startų – iš esmės pakanka pamatyti pirmą keliamą vėliavą, ir 10 minučių jau turi. Visose kitose varžybose vėliavos ne ką geriau matosi. Gal tik buvo galima tiksliau prie laiko rištis – jei 10.00, tai tegu ir būna 10.00, o ne kada kas spės.
  Iš savo varpinės galiu pasakyti, kad visi trys plaukimai tikrai turėjo savo šarmo ir grožio. Pirmas buvo vos ne pavyzdinis, su laviruote, pusvėju ir pavėjiniu; antras – kas dar Lietuvoje gali pasigirti finišu upės žiotyse; trečias – tikras sprintas, tam ir olimpinė distancija. Ir net jei mes visus tris kartus pavėlavom į startą, tai tik dėl savo pačių kaltės… Ir netgi tie keli incidentai tik įrodo, kad esam jau prakutę – 45 laivai sugebėjo vos 3-4 kartus bortais susiliesti per visas varžybas, nors dauguma dalyvių tikrai nepratę tokiame būryje buriuoti.
  Padėka ir pagarba organizatoriams! Šiais metais truputį prisidėjom prie organizavimo, kitais – prisidėsim daugiau, esam pasiruošę patarti ar pakonsultuoti, jei mūsų nuomonė kam nors vertinga. Nesinori regatų lyginti, todėl nežinau, ar ji geriausia per metus. Bet kad labai gera – faktas.

 3. taip ir neatseku – kas tie vėjo pamušalai.
  o rezultatų visų 45 ir aš laukiu. Ayo žadėjo.
  dalį jį jų (pirmuosius) pas save aprašiau.
  o regata, kaip pirmąkart dalyvaujančiam, ir apskritai varžybose seniai bebuvusiam, tai smagumėlis buvo – tiek jachtų mūsų klube dar nemačiau.

 4. sveiki ir visus sveikinu ,
  rezultatu dalis yra paskelbta http://www.arbusis.lt
  kiti matyt neuzilgo atsiras minges tinklapyje
  pritarciau barakai ir tikiuosi kitais metais visus norincius prisideti rengiant sia regata kviesim jau pries menesi
  pries savaite buvo registruota tik 28 laivai paskutinem dienom buvo griutis
  kai verslo zinios manes teiravosi kiek bus laivu as su geru avansu sakiau 37-apsirikau
  del wc ir dusu
  manau kitamet atsivesim kelis biotuoletus
  vietu svartavimuisi kazin ar padauges ,
  bet man atrodo kad Dainius kuris budejo regatos metu nusipelne ordino ir visus bande sudelioti ankstam uoste
  del teisejavimo -reikejo daugiau asistentu mudenams paoorganizuoti nes kruvis buvo nemazas
  o sprinto distancijvo teisejui nebuvo kada svilpti nes ant ju laivo prasidejo griutis jachtu ir startas velavo 12 sek.
  as jau ruosiausi paduoti protesta del starto proceduros
  poto pats gryba pjoviau prie zenklo ir samsas ikale gerai i borta
  gaila kad nei kiek neatkrito butume isvenge traumu
  siaip man patiko ir tikrai lauksime kitu metu

 5. esa pamirsau visiems anonsuoti kad si ketvirtadieni kas mato penkta kanala 20.50 laidoje teritorija bus rodoma regata
  tokiu operatyvumu negali pasigirti nei viena kita regata lietuvoj

 6. ačiū barakai už nuorodą. didmiesčiuose sėdint gali ir pamiršti regioninę spaudą. kuri taip gražiai girtuokliavimą aprašo: „…regatos dalyviai beveik iki aušros bendravo tarpusavyje…“ :)

 7. Nieko panašaus iki aušros nebuvo – visą naktį reguliariai kursavau sisioti, ir jokių sabuntujų nebuvo… geriausiu atveju – darbas sekcijose :-) Bet tame ir grožis – kas nori, kartu, kas nori – atskirai… Kaip reikės naujo sezono sulaukti?

 8. barakia
  leis laika prie virtual skiper
  dar lieka parselio regata spalio 25 bus apie 15 jurmiliu distancija
  ir buriuok angliskai bus kiek lengviau

 9. Kaip supratau – reikia pradeti mastyti apie anksti pavasary vykstanchia regata!
  PVZ Geguzhiaus 1 ! Ir pavadinti – „Pervomajaus vejas!“ arba „Geguzhiaus purslai! “
  Vat ir bus visiems ilgai laivus ruoshti sezonui! :)
  Na bet chia pasvarstymams iki Parshelio regatos… O ten gal ir kokius rimtesnius sprendimus priimsime :D

  Pagarbiai!

 10. gera ideja mano siulymas greitesniems laivams daryti taure kuri testusi visa sezona nuo pavasario iki rudens
  tarkim kokie penki etapeliai
  geguzi
  birzeli
  liepa
  ir rugseji butu intriga
  prizas atsirastu svarbu kasd laivu bent 10 butu
  dg

 11. Jau mąstytas reikalas, tik trūksta organizavimo. O ir „bazė“ kaip ir yra – galima pradėti pliusuoti nuo „Gero Vėjo“, paskui tarkim „Žalčiai“, „Marcinkevičius“ ir panašiai, manau, esant noro galima išrinkti, kas eitų į įskaitą, o kas tegu lieka savarankiškai. Ir dalyvauti tada gali kiek nori – neplaukei, gavai „barankę“ tam etape, o po sezono sudedi taškus, ir žiūri kas gaunasi. Jei labai norisi laimėti, gausi plaukti visur. Siūlau pageneruoti idėją.

 12. Siaip jau kuris laikas masteme apie panasia regata. Duokite mums kelias savaites ir jusu teismui pateiksime musu sukurta taures koncepcija, paskui visi draugiskai galesim ja apslifuot ir liks tik sportuot ;)

 13. Mano nuomonė būtų tokia – kadangi nėra jokių, tai tikrai domintų. O vėliau, žiūrėk – kas pirmas pradės, to gal ir bus labiausiai vertinami. Aišku, jei paskui bus (kaip pas mus įprasta) dešimčiai jachtų – vienuolika reitingų, tai jau ne kas… Bet šiaip idėja sveikintina.

 14. as reitingavimui pritariu
  visada idomu
  kita savaite paskelbsime parseluio regatos nuostatas ir distancija
  visiems gero vejo si savaitgali

 15. Gal butu galima gauti mariu buriu regatos rezultatus? Norime itraukti sia regata į reitingą.

 16. Dar manau butu smagu suorganizuoti ir sudalyvauti etape kuris vyktu pvz: Pilypas-Nida(zalia posukine boja)- Pervalka – Pilypas.
  Startas kokia 9 val vakare. gautusi naktinis etapas, zinoma reiktu tai daryti vasaros metu. tarkim po zalciu pries kmr…

 17. Kazkotais uztrigo tie reitingi, ir pasiulymai… Issikvepem, ar ruosiames Ambersailo palydai? Tai jie ir be musu isplauks…

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

More Stories
Suvažiavimas 2009