„Ambersail“: pirmieji įspūdžiai

Vėjopamušalų keliai kuriam laikui išsiskyrė, bet nuvedė i Angliją. Tuo metu kai akiesmirksniu vykdydamas kilnią TAD (http://tikrasalus.lt) misiją tyrinėja Londono pub’ų alaus paslaptis, pamušalas tapo kviesliu „Ambersail“ žygyje. Čia pirmasis pamušalo laiškas iš Southamptono:

foto iš www.1000odiseja.lt
foto iš www.1000odiseja.lt

Paprastai išplaukus pro uosto vartus užklumpa pačios įvairiausios mintys. Pakartojus šią išplaukimo procedūrą kelis šimtus, o gal net tūkstančius kartų jos tampa lakoniškos, tokios kaip – „Gal kavos?“ arba „O, jau vemia“. Išplaukus pro uosto vartus Spalio 5 dieną pirma mintis buvo „Koks asilas sugalvojo laviruotę?“. Sunku nupasakoti kokios mintys gali kilti, jei saugos diržai, tave saugo ne tik nuo to, kad neiškristum, o padeda išsėdėti kokpite. Banga – kylam ir opa – laisvas kritimas žemyn, banga – kylam, ir vėl krentam. Visgi visą šitą pasivažinėjimą skalbimo mašinoje vainikuoja dviženkliai lago parodymai. Gniak!

Pabudus į dieninę vachtą jausmas jau visai kitoks. Oras daug švelnesnis, o ir kolegos ant denio šneka apie burių didinimą. Puodelis kavos, cigaretė ir 30 laipsnių kampų į tikrą vėją (tai tikrai įspūdingas skaičius) judame Kylio link. Kitą rytą vėl puodelis kavos, cigaretė, genakeris ir štai mes lekiam. Trūksta tik trankių ritmų ir atrodytų, kad kylam į orą. Ne kartą vejopamusalai.lt rodėme įvairiausius video su VOR laivais. Ir žinokite, gerbiamieji, viskas taip ir yra. Dviženkliai skaičiai lago ekrane, šturvalas rankose ir be galo smagus vandens šniokštimas. Dar vienas Gniak!

Peržiūrėjus oro prognozes tampa aišku, kad kelionė nuo Briunsbiutelio iki Southamptono bus tokia pat grubi, kaip ir pirma naktis išplaukus iš Klaipėdos. Velniai griebtų, kaip prūdas seklus ir siauras tarpas tarp Didžiosios Britanijos ir kontinentinės Europos yra tikriausiai pati šūdiniausia vieta buriavimui. Plaukti prieš šitas stačias, kaip betoninė krantinė bangas beveik neįmanoma. Banga – kylam ir opa – laisva kritimas žemyn, BAM, banga kylam BAM. Gerai, kad oro sąlygos šiame pasaulyje nuolat kinta, nes bet koks pasikeitimas mums būtų tik į naudą. Tik va Navtex’o ekrane randi žmogus pranešima „Near gale warning in north western part of english chanel“ gerai, kad keliom eilutėm žemiau rašo, kad šitas žemo slėgio frontas juda į šiaurę. Negausim.

O dabar, likus kelioms mylioms iki Southamptono, esu tikras dėl vieno – jei ruošiatės kelionei su panašiu anglies pluošto ir kevlaro itin galingu aparatu, aprangą pirkite tik tokią kurią parduodamas pardavėjas sako „toliau jau nebėra kur“. Toliau gal ir gamintojai negamina nieko, bet šitiems laivams būtinas tas „toliau“.

More Stories
ieškantiems „Buriuotojo vadovo“