„Ambersail“: 28 mazgai Atlante

Dar vienas pamušalo laiskas iš Atlanto. Šiuo metu „Ambersail“ jau Las Palmase, tai belieka laukti naujų neoficialių pranešimų:

foto iš www.1000odiseja.lt

Klausei, koks jausmas lėkti 28 mazgų greičiu Atlanto vandenyne? Jei trumpai – puikus.  Nei viena diena praleista su „Ambersail“ neatskleidė šios jachtos galimybių taip, kaip pusdienis lakstymo nuo bangų su genakeriu. Greitis ne mažesnis nei 15 ir nuolat pasiekia 25-26 mazgus. Žinoma, toks buriavimas reikalauja išskirtinio vairininko dėmesio ir braso negali laikyti ‘užstoporuoto’, nes netruks nei 5 minučių kai banga užmes laivą, ir neatleidus braso į svečius atkeliaus dėdė bročingas. Nešant beveik 450 kvadratinių metrų iškelto burių ploto tai tikrai nemalonu. Visgi bet kurioje situacijoje laivas yra kontroliuojamas. Nebuvo tokių momentų, kad laivas neklausytų vairo.  Apsipratus su šniokštimu, ūžimu, traškėjimu ir braškėjimu, toks buriavimas pradeda atrodyti niekuo neypatingas. Maišai sau puode besitroškinantį makaronų užpilą, girdi – triukšmas suintensyvėjo. Pakeli galvą ir matai šypsenomis papuoštus komandos draugų veidus. Atrodo nieko ypatingo, bet apžvelgus purslus ir iki horizonto besitęsiantį lyg greitaeigio katerio kilvaterį supranti, kad lekiam. Gaila tik, kad vieningos nuomonės nėra – kiek ten tų mazgo dalių buvo po kablelio.

Keliam kepures prieš Bruce Farr ir jo komandą.  Ši jachta – tai vandenyno ekspresas, kuriame kruopščiai apgalvotas kiekvienas kampelis. Viskas funkcionalu ir patogu. Daugiausia problemų jachtoje kyla su „1000 Odisėjai“ sumontuota įranga. Daugelis žavisi pietų vandenynų etapais ar plaukimu apie Horną. Tuo tarpu pirmasis, bene trumpiausias „Odisėjos“ etapas, yra sudėtingas tuo, kad jo metu į paviršių lenda visokiausi nesklandumai, netikslumai. Vienur sunkiasi vanduo, kitur banguojant jūrai nekontaktuoja laidai, o va ten kompiuteryje kažkodėl ima ir sustreikuoja programinė įranga. Jei rašyčiau iš ASSA ABLOY nemanau, kad užsiminčiau apie esamus nesklandumus. Iš kitos pusės, jei nebūtų visos šitos įrangos, žmonės krante negalėtų gauti tokių išsamių naujienų. O  įgulos nariai dėl dušo trūkumo smirdėtų prakaitu.

Keliam dar vieną kepurę prieš žmogų, kuris subrandino įdėją, surinko komandą ir šią idėją įgyvendino. Keista prisiminti, kaip visa Lietuva stebėjo dvylika lyg meškinai apsirengusių buriuotojų, išplaukiančių į tamsą, o ne Radžio ir Mino butaforinį labdaros koncertą.

Naujausia informacija apie „Ambersail“ – http://www.1000odiseja.lt

More Stories
Kokie vėjai mūsų laukia 2012?