Foto konkursas “2008 burės”: Nugalėtojai

Prieš paskelbiant nugalėtojus norėtume paaiškinti kai kuriuos Foto konkurso „2008 burės“ niuansus. Visų pirma, idėja kilo spontaniškai – bekalbant apie buriavimo fotografijų ypatumus ir kompiuteriuose užmirštus archyvus.

Nesitikėjome tokio akyvumo ir fotografijų kiekio. Iš pradžių net juokavome – ar tik neteks mums ištraukti savo nuotraukas, ir tyliai pasidalinti prizus. Džiugu, kad to neprireikė. Nežinodami ar Konkursas sudomins buriuotojus, pernelyg nesureikšminome jo sąlygų. Akivaizdu, jog tai klaida – reikia tikslesnių kriterijų, iš anksto paskelbtos „autoritetingos“ komisijos (kad būtų ramiau dalyviams ir jie žinotų – kuriuos narius gali papirkti:), gal ištęsti nuotraukų pateikimo laiką, paieškoti rimtesnių ir labiau motyvuojančių prizų.

Nepaisant visų šių „pirmo blyno“ minusų, manome, jog Konkursas pavyko. Bent jau Vėjopamušalams buvo įdomu pamatyti kolegų nuotraukas ir parodyti jas visiems skaitytojams. Viliamės, jog ir jūs radote „savo“ nuotrauką tarp 166 pateiktų.

Ačiū Artūrui Dovydėnui ir Ruslanui Rokui Arbušauskui – aktyviausiems Konkurso dalyviams. Ačiū visiems atsiuntusiems nuotraukas, visiems komentavusiems ar kritikavusiems!

O dabar [reikšminga pauzė] NUGALĖTOJAI:

I vieta – „už išskirtinumą ir efektingumą“

Gerhardas Fridrikas /  “Kreiserinio Buriavimo Mokyklos kvalifikacinis reisas 2008″

Gerhardas Fridrikas /  “Kreiserinio Buriavimo Mokyklos kvalifikacinis reisas 2008″
Nuo Fotokonkursas 2008 bures

.

II vieta – „už bendrą akimirkų nuotaiką“

Profsąjunga / apdovanojame visą maloniai nustebinusį rinkinį.

Profsąjunga / „Vėl gera“
Nuo Fotokonkursas 2008 bures (IX)

.

III vieta – „už emociją“

Lina Valuntonytė / „Marių burės“

Lina Valuntonytė / „Marių burės“
Nuo Fotokonkursas 2008 bures (III)

.
laimėtojams dar parašysime el. paštu. Ir jei dėl kažkokių priežasčių, jie negalės „išnaudoti“ prizo, jis atiteks kitiems, buvusiems labai arti nugalėtųjų.

 1. ui blyn… nieko nelaimėjau… :(
  ai, betgi sakiau – svarbu dalyvauti :) va ir sudalyvavau, užverčiau nuotraukomis :) uahahaha :D
  na, sveikinu „profsąjungas“ – retai išsitraukia fotiką, bet kai jau pyškina, tai iškart į prizininkus :)
  pagarba konkurso rengėjams!

 2. Sveikinu pabaigus konkursa, pirmoje nuotraukoje purslas tai laaabai ispudingas! Atvirai pasakius, nelabai supratau antros foto – nekokybiška nuotrauka, nesufokusuota, o antra vieta, lyg ir buvo tikrai geresniu kadru:) Momentas gal ir geras, bet vistiek neryski foto neturi but prizininke, cia gi foto konkursas:) O gal as neteisus… Nezinau.

 3. Rokai, Ruslanai, atsiųsti kalną nuotraukų ir tikėtis, kad bent viena netyčia pateks tarp prizininkų mažų mažiausiai naivu.

  Tikriausiai pastebėjai, kad tarp prizininkų nėra atvirutinių nuotraukų. Juk senai praėjo „Zenitų“ laikai, kai svarbiausia būdavo sufokusuoti kadrą. Su šiandienine technika ryškią nuotrauką padaryti ne taip jau ir sunku. Todėl pagrindiniai kriterijai vertinant buvo idėja ir emocija.

 4. @pamusalas
  faktas, kad kiekybė nelygų kokybei. tokią krūvą mečiau ne todėl, kad „o gal ką nors išrinks“ – galėjau dar daugiau primesti. atrinkau savo nuomone, geriausias. o autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos nuomone :)
  be abejo, galima būtų ginčytis dėl emocijų, kadravimo (na, valiulio egzaminą šiuo klausimu išlaikiau pažymiu „gerai“), ryškimo ir t.t. ypač dėl III foto. bet tingu dabar :)
  o šiame kontekste antra nuotrauka puiki, nors bendrame plane (kai aplink – begalė foto) gali ir pasimesti.

 5. na, pamusalas jau pakomentavo II vietos pasirinkimo kriterijus. „Profsąjungos“ nuotraukos išsiskyrė ir įsiminė. Beje, jas tarp prizininkų paminėjo ir mūsų konsultantas, profesionalus fotografas. Nepaisant visų ‘fokuso’ detalių.
  Turiu tik pakartoti – nesureikšminkim tu prizinių vietų. Kažkam reikėjo atiduoti įsteigtus prizus ir tiek. Ir nieko asmeniško vertinime nebuvo – žiūrėjom juk į nuotraukas, o ne į akis:)

  Ir dar kartą pripažinsiu – taip, vertinimas subjektyvus. Tobulinsim formą, kriterijus ir vertinimus kitais metais – su šiuo jau baigta:)

  Pasikartosiu, bet didžiai dėkingi esam visiems ir kiekvienam atsiuntusiam savo akimirkas!

 6. sveikinu visus prizininkus
  ir linkiu kantrybes organizatoriams
  nes lietuvoje kas nelaimi tai pyksta
  siaip tikrai buvo smagu sekti fotopasirodymus
  linkiu kitais met sulaukti dar daugiau pretendentu

 7. manau, kad konkursas buvo laiku ir vietoj. Kaip pirmam kartui (ir pirmam tokiam konkursui… beje, buvo siūlyta tokį konkursą rengti vietoj ar kartu su LBS rašinių konkursu, bet LBS’e idėja prasmego. Gal ir gerai, kad asmeninės organizacijos perima flagmano funkcijas), sakyčiau, visai nusisekęs variantas. Norėtųsi aišku tikslumo, apibrėžtumo. Bet manau,kad visa tai bus įgyvendinta kituose konkursuose.
  Sėkmės!

 8. rokai ui tavo foto pikase puikios ir visad pasiziuriu
  tau reikejo tiesiog su tokia patirtim i komisija isiprasyt
  ir daugelis tavo minciu zb
  daugiau optimizmo ir kitamet linkiu 160 super kadru
  siais metais tavo lady blue skrodzianti bangas man lb patiko iki

 9. Kadangi del konkurso aistros verda toliau nenurimdamos, neishkenchiau ir savo trigrashio neykishes…
  Nieks konkurso ydejos nekvestionuoja, o tai jau labai teigiamas ir sveikintinas reishkinys lietuviu tarpe – reishkia konkursas nera absoliutus blogis.
  Perskaichius kai kuriuos komentarus ir straipsnius susidariau nuomone, kad organizatoriu pagrindine klaida buvo – nepaskelbti vertinimo kriteriju ir bendros konkurso ydejos. Manau kad sekanchiais metais tai bus labai atsakingai padaryta ir ish anksto paskelbta.
  Gal but, vertetu apriboti siunchiamu kuriniu skaichiu – tarkim 10 vnt. Taip pat, gal but, tai galetu buti vieno autoriaus albumas, kuris butu jo paties sudeliotas pagal tam tikrus kriterijus, nuotaika ir pan. Atsirastu galimybe ishrinkti ne tik viena nuotrauka, bet ir metu albuma. ( 60 darbu, atleiskite, netelpa y jokius remus, nors kai kurie darbai ish tiesu labai vyke…)
  O pabaigai norechiau ydurti shiumetei orgkomisijai: jeigu jau reikia „reveransus“ Dovydenui atsilankstyti – tai galima buvo ir portretografija ishrinkti, kad tauta zhinotu savo dydvyrius. Dabar kazhkaip pilka deme nelabai kaip reprezentuoja nei konkurso, nei shalia stovinchiu asmenu. Jeigu jau norima parodyti buriavimo dinamika, aistras ir pasiryzhima sunkumu nugalejimui – reiktu paieshkoti ish ties kokybishkesnes nuotraukos.
  Asmenishkai uzhskaitau II ir III vietas nugalejusius darbus ir siulau orgkomui paskelbti „tautos“ nuotraukos rinkimus – tegul pabando tautyte ishrinkti ish jau susiustu jiems labiausiai „favorit“ darbely. ( tikiuosi uzh shia iniciatyva nebus baudzhiama )
  Pagarbiai,
  Vejo burese!
  Ayo

 10. Ayo,
  aciu uz pastabas – pravers tobulinant (jei toks dar bus) kitu metu konkursa..
  Tuo tarpu paaiskinkite prasau sia pastraipa „O pabaigai norechiau ydurti shiumetei orgkomisijai: jeigu jau reikia “reveransus” Dovydenui atsilankstyti …“ na, nesuprantu esmes tarp situ daugybes zodziu. Ar cia paranoja vien tik pamacius AD mokyklos pavadinima? Ar tiesiog nepatiko nuotrauka.. Ydurimo neuzkaitau – nemanau, kad solidu leistis i tokius asmeniskumus, kaip kad daro kai kurie ‘kritikai’..

 11. Teks aishkintis kaip ir Ruslikui…
  Tebunie tas AD… Bet pirmajai vietai buchiau paieshkojes kitos nuotraukytes… Shita ( kvalifikacinis reisas 2008 ) man atrodo neatitinka nei kokybiniu, nei ishskirtiniu, nei atraktyvumo kriteriju. Ir kadangi ji visgi tapo Aukshchiausio yvertinimo nugaletoja, tai ir suabejojau, kokiais kriterijais buvo vadovautasi. Viena ish versiju ir buvo atsilnkstymai ( nusilenkimai, reveransai ir t.t. )
  Na bet chia tik mano nuomone. Tikiuosi shiuose puslapiuose dar neuzhdrausta ishreikshti savo nuomone?

  Pagarbiai,
  Ayo
  P.S. Iniciatyva – tautos nuotraukelei ishrinkti konkurseliui – kaip supratau neskatinama…

 12. Ayo,
  viskas gerai – nuomoniu ivairove, ir tai kad gali pagristi savo vertinimus. Jau rasiau – vertinom nuotraukas, o ne asmenis.
  Svarbiausias dalykas, kuri visuomet pabreziame, jog vejopamusalai.lt – SUBJEKTYVUS kampas, kuriame issakome savo pozicija ir dziaugiames, jei uzsikuria diskusija.
  Todel, zinoma, skatinama iniciatyva rinkti ‘tautos nuotrauka’

 13. Galima ir as ikisiu savo trigrasi :)) Nedidelis komentaras del uzvirusiu aistru del to kas vertas I, II ar III vietos. Lietuvoj ir taip ziema ant nosies, zmones gatveje suruge ir susirauke, tai gal geriau nusisypsom, paspaudziam vieni kitiems rankas, padekojam organizatoriams uz iniciatyva ir uz galimybe pasidalinti graziausiomis akimirkomis su visais :) Visa jusu buriuotoju kompanija yra nereali – smagus, idomus, pilni entuziazmo, uzsispyre, stiprus zmones. Dziaugiuosi, kad turejau galimybe su jumis susipazinti :) O mano trecios vietos priza atiduokit kam nors, kam jo labai reikia (o beje koks prizas? :))))) )
  Patys silciausi linkejimai visiems(tokie su kailine kepure, kumstinem pirstinem ir slakeliu brendzio) :))))

  Lina

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

More Stories
Virtuali paroda LIETUVA PO BURĖMIS – Į platesnius vandenis (4 dalis)