Kur dingo sveikas protas?

Platelių jūra

Kodėl žmonės, save vadinantys buriuotojais, leidžia sau būt tokiems neatsakingiems? Per 2008 metų sezoną Baltijos jūra pasiglemžė jau antrą jachtą.

Vasarą, kuomet visi buriavome KMR II etape Baltijos jūroje, kartu su visa įgula dingo trimaranas. Gaila vyrų. Jausmas tikriausiai labai nemalonus, kai jachta po tavo kojomis pradeda byrėti. Na o dabar lrytas.lt ir „Klaipėda“ rašo apie tris lietuvius kurių jachta sudužo ant Liepojos molo. Trys žemaičiai iš kurių 2 turi net II-eilės vairininko kvalifikaciją (!) ir daugiametę pramoginio buriavimo patirtį Platelių ežere. Nekvalifikuoti buriuotojai kurių vienas  „..jau du kartus yra plaukęs per Baltiją“ yra mažų mažiausiai avantiūristai, nusprendę lapkričio mėnesį plaukti per Baltijos jūrą.

Absurdiškiausia, kad vyrai patys kalti. Abu paminėti incidentai įvyko dėl įvairių priežasčių, bet visas jas apjungia nepagarba jūrai. Juk ne bereikalo prirašyta krūvos knygų apie buriavimą štormo sąlygomis, apie saugumo įrangą būtiną jachtoje. Visgi galima nežinoti gausybės  rašytų ir nerašytų taisyklių, bet juk egzistuoja elementarus sveikas protas, kurio tikrai nereikia labai daug, kad įvertintum savo ir jachtos galimybes. Trisdešimtmetė jachta gali spindėti, bet fiziškai jachtos korpusas bus pavargęs ir tų apkrovų kurios jachtos jaunystei būtų buvusios juokingos, šiandien ji atlaikyt nebegali. Turim negerą nuojautą, kad avantiūristiškų kelionių daugės – ir tik laiko klausimas kas ir kaip „sužibės“ kitą kartą.

More Stories
AC LIVE (papildyta)