ieškantiems „Buriuotojo vadovo“

Mūsų kolega blogeris Arbušis LBS Suvažiavime pristatė naujai išleistą „Buriuotojo vadovą“. Bet ne visi Vėjopamušalų skaitytojai dalyvavo šiame, visai Lietuvos buriuotojų bendruomenei svarbiame renginyje, todėl čia – trumpa naujojojo leidinio apžvalga.

Buriuotojo vadovas: Kuršių marios, Aistmarės, Nemuno delta

Pirmas įspūdis paėmus „Buriuotojo vadovą“ į rankas tikrai geras – leidinys gražus ir iliustruotas atvirukinėmis nuotraukomis. Gaila, bet didžioji dalis nuotraukų neinformatyvios – fotografuota nuo kranto. Kam reikalingos tokios nuotraukos, mums nesuprantama. Juk niekada nematysime švyturių tokių, kokie jie vaizduojami leidinio fotografijose. Tęsiant švyturių temą būtina paminėti, kad leidinyje nepavyko rasti švyturių charakteristikų. Matyt, leidėju supratimu šio vadovo skaitytojai neįsivaizduoja, kas tai švyturių charakteristikos ir velniams jiems jos reikalingos. Deja ne tik mes žinome, kaip jas atpažinti ir kam reikia to atpažinimo.

Erzina ir leidinio struktūra. Klaipėdos uosto aprašymas atsiduria maršruto „Nuo Tarano kyšulio iki Papės“ pabaigoje. Uosto aprašyme ir apskritai visame leidinyje nepavyko rasti išrinktų svarbiausių Vidaus vandenų laivybos taisyklių ir Klaipėdos Uosto laivybos taisyklių. O jų priminimas praverstų. Štai pavyzdžiui, šią vasarą teko sumokėti 50 Lt baudą, dėl ant denio nedėvimų gelbėjimosi liemenių. Tiesiog nežinojome, kad tokia taisyklė galioja nuo 2004 metų (plaukiančioje burinėje jachtoje, ant denio liemenės būtinos VISADA). Patys kalti ir nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

Vienas nenorėjęs būti įvardintas vyresnės kartos buriuotojas (na dabar jau kritikuokit, kad vėl neskelbiam pavardės) apie šį leidinį pasakė taip: „jei duosi mylimai moteriai ir pasiūlysi, kad ši suplanuotu kitos vasaros kelionę, tai ji nuo knygos dvi dienas neatsitrauks“. (atsiprašome musų mielų merginų skaitytojų ir draugių – mes sutikome ir kitokių. o gal ir nesutikome.. susipainiojom čia:). Liko neaišku – gerai tai ar blogai, kad dvi dienas nesitrauks nuo knygos?

Kiti mums nelabai suprantami leidinio niuansai: kodėl jame nėra jūrlapio? Vientiso arba dalimis pateikiamo Baltijos jūros dalies jūrlapio. Stebina ir tai, kad labai didelę dalį leidinio sudaro rusiškosios Kuršių marių dalies prieplaukos (uostais jų nepavadinsi). Kam? Kokiu tikslu taip stengiamasi? Kad pastorinti ir padaryti leidinį solidesniu? Juk niekam nepaslaptis, kad ši marių dalis dar bus nepasiekiama daugybę metų.

O dabar kelios mintys apie tai, kas švelniai tariant piktina. Leidinys išleistas už projekto „Jūrinio turizmo infrastruktūros Lietuvoje plėtra – jachtų ir mažųjų laivų prieplaukos Klaipėdos piliavietėje įkūrimas“ lėšas. Paprastai kalbant tai – Dangės krantinių ir Pilies jachtų uosto rekonstrukcija, kuri didžia dalimi finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Projekto viešinimui skiriama nemažai pinigų, ir panaudoti jie šiuo atveju geriau nei perkami straipsniai spaudoje ar beverčiai lankstinukai (to atsisakyta tik iš dalies). Leidinys išleistas 1000 egz. tiražu. Ir, dabar svarbiausia dalis, platinamas jis turi būti – NEMOKAMAI!!! „Vadovo“ leidėjai gudriai sugalvojo kaip apeiti šį reikalavimą ir uždirbti dvigubai. Dalį tiražo atspaudė su kita nugarėle – be ES žvaigždučių, BPD ar Klaipėdos miesto logo. Štai šį leidinį ir siūlo jums, kolegos, įsigyti už 30 Lt.

Leidinys nėra blogas, jį pravartu turėti. Todėl skelbiame Kalėdinių dovanų sezoną ir chuliganiškai dalinamės buriuotojų Kalėdų senio adresu – Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, Turgaus g. 7. Čia, palinkėję linksmų švenčių, gausite NEMOKAMĄ „Buriuotojo vadovą“.

 1. nebuvau informuotas apie nemokamą leidinio dalinimą. dabar žinosiu ir jei vėl kalbėsiu apie knygą – sakysiu.
  dėl Rusijos vandenų – lbs suvažiavime kalbėta, jog kitąmet jie jau atsivers…
  dėl švyturių charakteristikų kritiką priimu asmeniškai. turiu tam priežasčių, nors prie knygos leidybos ir neprisidėjau.
  ir išduokit to vyresnės kartos buriuotojo pavardę – mums smalsu, apie kokią damą jis kalbėjo :)

 2. Pastebėjimas apie moterį buvo bendrinis. Skirtas buriuotojų vyrų moterims.

 3. Tiesa pasakius, man dar uzhkliuvo netychia:
  „Ventaines“ prieplauka
  Didžiausias laivo ilgis ir grimzlė – Maksimalus laivo ilgis – 8 metrai. Grimzlė – 1 m, prie krantinių – 1,2 m.
  Didžiausia grimzlė – Įėjimo kanalas – 0,9 m.
  Paslaugos – Gali švartuotis 6 laivai iki 10 metrų ilgio…….

  Supraschiau jeigu taip butu leidzhiamas Švėksnos seneliu namu sienlaikrashtis apie kelione y pamary, o jo redaktorė butų baba Zose. Bet kazhkaip nesusivokiu kodel tokios nesamones atsiranda ( arba lieka po redaktoriaus patikros) y solidaus leidinio statusa pretenduojanchiame vadove. Kyla klausimas – kiek dar tokiu ( ir rimtesniu) klaidu kitu uosteliu, prieplauku aprashymuose…?

 4. kad vyksta leidyba gerai
  klaidos blogai-jas reikia taisyi
  nemokamai dar geriau
  uzsidirbti matyt norisi
  zinia jurlapiai nekenkia siu metu kursiu mariu regatoje labai naudojomes rusisku marlapiu rusijos dalies nes gps nieko nerode
  o jei lbs pazadas bus isgirstas butu smagu prasukti per rusu dali
  as ten nemenkai vaikysteje ir jaunysteje prisiburiavau
  siaip tai skurdokai mes su spaudiniais lyginant su danais svedais
  visvien siek tiek smagiau kai sir tas randasi

 5. Visų pirma, ačiū už review. Kol kas nemačiau ir neskaičiau, tad buvo įdomu sužinoti, koks įspūdis liko kitiems.

  Tačiau norėčiau pastebėti, jog man šio review stilius nesuprantamas. Po visų pamazgų, kurios buvo išpiltos sakyti, kad tai geras leidinys? Ir svarbiausia be argumentų kodėl. Paskaičius svarstyklės nusveria neigiami argumentai ir jei vadovaučiausi tokia apžvalga į to vadovo pusę net pažiūrėti nenorėčiau..

  Jeigu pamušalai nenorėjo sukelti tokio įspūdžio siūlyčiau aptarti ir gerasias puses, arba parašyti su kontekstu sutampančią išvadą. Kitu atveju galima pagalvoti, kad čia kažkokia pagieža :)

 6. kurioje teksto vietoje anot jūsų „išpiltos pamazgos“?
  Kaip pasakė ‘bitlas’, gerai, kad vyksta tokio pobūdžio leidyba. Pravartu šią knygą turėti buriuojantiems Kuršmarėse.
  Kita vertus niekas manęs neįtikins, kad kolegų buriuotojų maustymas, pardavinėjant kitur nemokamai dalinamą knygą, yra geroji pusė..

 7. Nu vistiek lietuviai esame idomus. Niekada nebusime patenkinti ar jums veltui ar uz pinigus dalinsi. Vistiek atsiras tokiu kur ir suri is pelekautu sugriaus!

 8. Darijau,
  nelabai supratau, kam skirta pastaba. Ir kuo čia dėti lietuviško charakterio ypatumai?:) Bet štai viena ypatybė mane nuolat stebina – kai bet kokia kritika, ar pastabos priimamos kaip asmeninio pobūdžio puolimas.

 9. Su Naujais metais buriuotojai! Norejau pasakyti jog dziaugtis nemokame. Juk taip malonu isigyti norima leidini nemokamai, o ka daryti jei tau neliko? Tada mielai pasinaudoju galimybe nusipirkti.

 10. Su Naujais Darijau!
  Ką tik skambinau į Klaipėdos TICa. Tai pasak jo darbuotojų, leidinių dar yra. Dalina nemokamai.

 11. Leidinio klaidos tik viename 61 puslapyje informacijoj apie Prieplauka Kintuose,
  Cituoju:praplaukus Mingės kaimą yra elektros perdavimo linija(20 m virš vandens lygio) bei kelio Kintai-Šilutė tiltas,kurio aukštis nuo vandens lygio -20m.
  Su 9m stiebu po laidais dešiniu krantu praeini,lieka kokie 2-3 metrai,bet į tiltą atsiremi koks metras žemiau topinės šviesos.Nieko sau paklaida. Nuo 20m iki 8 metru.
  Ten pat rašoma: Atstumas nuo Mingės uosto iki Kintų tvenkinių prieplaukos 1 jm.
  Tikras atstumas tris kart didesnis.
  Ne leidinys ,o tikras nesusipratimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

More Stories
Pirmieji Lietuvos vėliavos nešiotojai