Spaudos apžvalga (V)

senokai nieko nerašėme apie spaudos įdomybes. Pasiteisinant galima tik pasakyti, jog ypatingai įdomių tekstų ir nebuvo, nebent jau papelijusi Neringos vice-mero citata: „Su A.Valinsku turime bendrą jachtutę, kuri vadinasi „Nida“. Ir ne tik su A.Valinsku, bet ir su I.Valinskiene“. Bet jokios politikos Vėjopamušaluose nebuvo ir nebus, tik kelios įdomesnės publikacijos:

Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“ šiandien išplaukė į Lenkiją pasiimti naujų burių. Iš keturiolikos burių bus atnaujintos penkios. Apie tai šiandien rašo „Klaipėda“ straipsnyje „Bures puoš universiteto simbolika“.

Baigėsi pirmasis didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships’ Races Baltic 2009“ dalyvių registracijos etapas. Ir organizatoriai gali jau dabar įvardinti įspūdingiausius laivus, kurie aplankys Klaipėda kitą vasarą. Tarp jų ir tokie kaip: „Sedov“, „MIR“, „Dar Mladziezy“, „Alexander von Humboldt“, „Christian Radich“, „Roald Amundsen“ bei daugybė kitų. 22 jaunuoliai iki 25 metų amžiaus galės įgyti buriavimo mokymo patirties keliuose buriniuose laivuose. O būsimos regatos pagalbininkais-savanoriais jau užsiregistravo daugiau nei 150 kandidatų. Registracija pratęsta, taigi norintys dar gali prisijungti prie savanorių komandos. Plačiau straipsnyje „Į Klaipėdą atplauks šimtamečiai burlaiviai“.

Gana garsiai pastarosiomis savaitėmis nuskambėjo Kosto Franko ir jo klubo „Budys“ bei laivo „Olga“ istorija. Vejopamušalai turi kiek kitokią nuomonę apie šį pagarsėjusį klubą. Tikimės surašyti ją atskiru tekstu, o kol kas – spręskite patys: pirmasis straipsnis „Lietuvos vidaus vandenyse kyla revoliucinės bangos“, o tema tęsiama kitame tekste „Ministerijai reikia pagalbos“.

Šią savaitę pagaliau viešai paskelbta apie regatą „La Route de l’Ambre“ („Gintaro kelias“), kuri turėtų vykti 2009 m. vasarą.  50’Open klasės trimaranai (www.50open.org) turėtų startuoti Bretanėje, Prancūzijoje – ir finišuoti Klaipėdoje.

Šiomis dienomis regata pristatoma Paryžiuje, parodoje „Salon nautique de Paris“. Matyt, po jos paaiškės dalyvių skaičius ir tikslesnės datos.

Regatos organizatorius Olivier Criou apie šią idėją Vėjopamušalams entuziastingai pasakojo dar vasarą. Bet ekonominis sunkmetis atsiliepė ir debiutuojančios „Gintaro kelio“ regatos konceptui – mažiau dalyvių, problemos su sponsoriais, kuklesni biudžetai ir panašūs organizaciniai rūpesčiai. Nuoširdžiai linkime sėkmės šiam projektui – juolab ir dėl to, kad išvysti 50 pėdų trimaranus Klaipėdoje tikrai smalsu. Apie būsimą regatą rašo ir „Klaipėda“ straipsnyje Klaipėdoje finišuos regata “Gintaro kelias”

regatos "La Route de l'Ambre" ("Gintaro kelias") distancija
More Stories
Nedidelė, sportiška, transportuojama #2