“Playing for Success”: tarpinis finišas

zero9
"Playing for Success" įgula: Thomas ir Michael

Jau minėjome, kad „Zeroemissions“ kompanija yra lengvai išprotėjusi. Žinoma, gerąja prasme. Vyrai taip myli buriavimą ir iššūkius, kad ryžtasi plaukti žiemą. Visgi jei palygintume juos su Liepojos molo remontininkų brigada, akivaizdu, kad vokiečių pagirtinas išprotėjimas nepalyginamas su sveiko proto stoka apnikusia kai kuriuos Lietuvos buriuotojus. Savo viduržiemio kelionę jie laikinai sustabdė. Michael rašo apie tai projekto tinklapyje:

Buriuoti su SC30 naktį – sunkus darbas, nepaisant to koks metų laikas. Bet žiemos naktys šiame regione yra neįtikėtinai tamsios! Tomis naktimis Thomas ir aš būdavome laimingi, jei pavykdavo pamatyti kitokį atspalvį tarp vandens ir tamsaus dangaus tam, kad surasti horizontą!

Ir po mūsų starto Sandhamne, Baltijos jūra parodė kitą, šiurkščiąją pusę. Bet galiausiai tuomet kai bangos tapo didesnės ir didesnės, mes turėjom kuriam laikui nutraukti kelionę. Saugiai ją tęsti buvo nebeįsivaizduojama. „Playing for Success“ vairininkas, dažniausiai juo būdavo Thomas, buvo plaunamas bangų, kurios blokšdavo jį apie pusę metro į laivo galą. Negalima pamiršti ir to, kad mūsų laivas gali apsiversti, jei būtų padaryta didelė klaida! Be visų saugumo dalykų, dėl bangų  laivo greitis sumažėjo iki 2 ar 3 mazgų.

Taigi mūsų sprendimas buvo aiškus.

Trimaranas „Playing for Success“ laikinai priglaustas Oskarshamne, Švedijoje. Thomas ir Michael jau namie ir su šeimomis laukia Kalėdų. O „Zeroemissions“ žygis greičiausiai bus pratęstas jau kitais metais, sausio mėnesį.

More Stories
Kodėl vis dažniau varžomės krante?