Didžiausia regata?

volvoheader1

vejopamusalai.lt rašė apie pačias įvairiausias buriavimo formas. Visgi mūsų dėmesio nė karto nepatraukė virtualus buriavimas. Ši buriavimo forma, tai tarsi bealkoholinis alus – paimtas geras daiktas išmesta viskas kas jame yra vertingiausia. Kaip ten bebūtų,  daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių kasdien praleidžia po kelias valandas dalyvaudami virtualiojoje „Volvo Ocean Race“ regatoje .

Virtualios regatos nugalėtojas laimės naują automobilį (kaip nekeista – Volvo). Bet greičiausiai ne prizas, o galimybė tapti VO 70 strategu lėmė tokį šio žaidimo pasisekimą. Juk kiekvienas svajojame nors pusdieniui tapti bene moderniausios jachtos pasaulyje įgulos nariu. Ir štai paspaudus kelis kompiuterio mygtukus, bet kas – nesvarbu kokią buriavimo patirtį turintis, gali tapti net ne šiaip keleiviu, o strategu, kapitonu ir šturmanu. Mokslininkai dažnai kalba, kad internetas pakeitė žmonių bendravimo įpročius ir, tikriausiai, visus gyvenimo aspektus. Akivaizdu, kad atėjo laikas ir buriavimui.

Kaip ir realiame gyvenime, virtualioje regatoje gausybe spekuliacijų. Kiekvienas buriuotojas yra ne kartą girdėjęs visokiausių kalbų apie „balus“, šališkus teisėjus ir t.t.. Ir internetiniame žaidime tokios kalbos nerimsta. Forumai kaista nuo informacijos apie laivus, kurie nepaaiškinamai mistiškai plaukia greičiau nei kiti. Sklando legenda, kad buriuotojai iš Olandijos (olandų kompanija organizuoja šią regatą) turi akivaizdų pranašumą ir nuolat pirmauja šioje regatoje.

Kaip ir kiekvienoje regatoje, taip ir šioje „butaforinėje“ labiausiai vertiname smagumą. Nepaisant to, ar turi kažkas nesąžiningų pranašumų ar ne, geriant rytinę kavą mums smagu pakoreguoti kursą ir matyti, kaip lenkiame ar esam aplenkti tūkstančių jachtų.

Kiek simboliškai atrodo tarptautiniame kontekste ištirpstanti didesnė nei penkiasdešimties buriuotojų iš Lietuvos grupelė. Įdomu ar „Ambersail“ aplankys ir šią Lietuvių diasporą? O tuo tarpu linkim sekmės visiems lietuvaičiams startuosiantiems šeštadienį!

More Stories
s/y Laisvė arba Licor 43