Didesnis už didelį

Arogantiškesnių buriuotojų galime rasti tik nedideliuose provincijos klubuose. Visgi, net arogantiškiausi regionų čempionai nedrįsta savo jachtos ir komandos pavadinti savo vardu. Jie nedrįsta fotografams duoti į snukį ir jiems nepavyksta laimėti visko, ko jie užsigeidžia. Visgi seras Charles Benedict Ainslie visa tai gali, ir pastarųjų dienų jo pasirodymas Amerikos taurės atrankoje tai tik patvirtina.

Pažintis su Amerikos taure

Ego didesnis už Ambersailo genakerį niekam netrukdydavo Laseryje ar Finne, tačiau 2003 tapus Amerikos taurės komandos dalimi Benui buvo sunku. Labai greitai jis suprato, kad jam per sunku tilpti vienoje jachtoje su kitais ir paliko „OneWorld“ komandą.

Kitoje Amerikos taurėje jis tapo taktiku daug žadančioje Emirates Team New Zealand komandoje. Su bendraamžiais sutarti, atrodytų, turėjo būti lengviau, tačiau labai greitai jis suprato, kad vietos šioje jachtoje mažoka. Šį kartą durimis jis netrenkė – tapo antrosios, treniruočių, jachtos kapitonu. Buvimas pagrindiniu jachtoje jam buvo svarbiau už galimybę kovoti dėl Amerikos taurės.

Pirmoji pergalė

Draugiškas žvilgsnis į komandos draugą. Foto: stu

Prisidėjęs prie Oracle komandos Benas užėmė jau išbandytą rolę – jis tapo antrojo laivo kapitonu. Visgi išvengti Amerikos taurės mačų jam nepavyko. Pagrindiniam Oracle taktikui John Kostecki sunkiai sekėsi susitvarkyti su ant vandens kylančiais iššūkiais ir komanda nusprendė pakeisti jį jaunesniu ir ne mažiau talentingu Benu. Paskutinę akimirką Oracle sugebėjo išplėšti pergalę ir britas pirmą kartą tapo Amerikos taurės nugalėtojų komandos dalimi.

Silpnoji vieta

Viena iš nedaugelio komandų retkarčiais sugebėjusių aplenkiti Kivius.

Kitoje Amerijos taurėje britas startavo kukliai, su savo vardu pavadinta komanda. Laimėjusi įžangines regatas komanda atrodė itin stipriai, tačiau su tikraisiais AC50 katamaranais lenktyniauti komandai sekėsi sunkiai. Buriavo jie puikiai, tik technika reguliariai juos pavesdavo. Gedimai ne tik pakišdavo koją, bet lemiamuose plaukimuose dėl techninių problemų teko pasitraukti iš plaukimų.

Buriuojant Finnu Beną treniravo Sid Howlett – vienas geriausių Finn‘ų specialistų pasaulyje. Benas neslepia, kad didžiąją dalį techninių klausimų jam padėdavo išspręsti treneris. Amerikos taurės techninė komanda akivaizdžiai šlubavo. Tad būdami geriausi buriuotojai jie turėjo blogiausią inventorių.

Šiandieninėje Amerikos taurėje šios klaidos Benas mėgino išvengti į savo komandą priviliodamas du kertinius žmones iš Naujosios Zelandijos bei buvusios Oracle komandų. Visgi, scenarijus pasikartojo 2020 gruodį, kai Kalėdų regatoje Beno komanda pralaimėjo visas lenktynes, kuriose startavo. Tiesą sakant, pralaimėjimu tai nelabai galima pavadinti, nes britai buvo paprasčiausiai nekonkurencingi. Svajonių techninė komanda padarė kažką ne taip.

Dvi savaitės angare

Po Kalėdų regatos buvo akivaizdu, kad Ineos Team Uk turi kažką padaryti ir greitai. Per dvi savaites iki pirmųjų Prada taurės lenktynių reikėjo išspręsti visas technines problemas. Nežinia, kiek duomenų buvo išanalizuota ir kiek anglies pluošto dulkių buvo pagaminta tvarkant jachtos trūkumus, bet akivaizdu, kad jiems pavyko.

Per anksti džiaugtis? Foto:

Pralošusi visas lenktynes iki Prada taurės, šiuo metu Ineos komanda neturi nei vieno pralaimėjimo. Skirtingomis oro sąlygomis britai laimėjo prieš visas konkuruojančias komandas. Sunku pasakyti, ką per dvi savaites pasislėpę angare nuveikė britai, bet jų sprendimai akivaizdžiai teisingi.

Per anksti džiaugtis?

Nors Ineos komandos rezultatai užtikrintai geri, Prada taurė dar net ne įpusėjo, o kitos komandos tikrai nesėdės rankų sudėjusios. Nuolatinis jachtų tobulinimas nesustoja, o konkurentų privalumus ir savo klaidas analizuoja visi. Neabejotinai visos komandos keisis ir tik vasario mėnesį sužinosime, kuri komanda bus geriausia ir galės kovoti dėl Amerikos taurės titulo.

More Stories
Marių bangomis su Neringa FM