Baltic Sprint Cup Klaipėda

Antrajame Baltijos jūros regatos „Baltic Sprint Cup“ etape Karlskrona (Švedija) abi Lietuvių jachtas aplenkė sportinė sekmė. „Ambersail“ greičiausių jachtų grupėje pagal perskaičiuotą laiką liko 17, na o Vakarė, lėčiausių jachtų grupėje 18.

Trečiadienį, pučiant 6 m/s pietvakarių vėjui, „Baltic Sprint Cup“ regatoje dalyvaujančios jachtos iš Švedijos startavo 13 val. vietos laiku. 190 jūrmylių ilgio distanciją jachta „Ambersail“ įveikė per 24 val. 34 min.

Orų prognozė žadėjo vėjo pasisukimą ir sustiprėjimą iš šiaurės, todėl „Ambersail“ įgula priėmė sprendimą plaukti šiauriau. Tokį pat sprendimą priėmė ir lietuvių praėjusio etapo konkurentai – jachta „Outsider“. Tačiau jachtos pateko į štilį, kuriame išbuvo apie 5 val. Tuo tarpu piečiau plaukusios jachtos įsibėgėjo net iki 9 mazgų. Paryčiais papūtus šiaurės rytų vėjui, „Ambersail“ sugebėjo prisivyti nutolusias jachtas ir daugelį jų aplenkusi bei finišuoti šešta. Kaip „Vėjo pamušalams“ sakė jachtos „Outsider“ kapitonas Tilmar Hansen lietuviams papraščiausiai nesisekė, nes jie padarė ne tik nesėkminga taktinį sprendima, bet ir papuolė į buriuotojų vadinama „duobę“, kurioje vėjo nėra. Greta buvusi jachta „Outsider“ gavo šviežų vėją, o „Ambersail“ liko stovėti. Etapą pirmieji įveikė Vokietijos buriuotojai, plaukę jachta „Calypso“, kuri „Ambersail“ aplenkė 4 val. ir 4 min.

Kiekviename „Baltic Sprint Cup“ regatos etape jachta „Ambersail“ plaukia skirtingos sudėties įgula. Tokiu būdu stengiamasi, kad kuo daugiau Lietuvos buriuotojų, dalyvausiančių plaukime aplink pasaulį, susipažintų su jachtos įranga ir jos valdymu. Kaip teigia kapitonas T. Rymonis, antrojo regatos etapo metu įgula dirbo profesionaliai, manevrus atliko tiksliai ir laiku. „Baltic Sprint Cup“ metu parengiamuosiuose kelionės aplink pasaulį mokymuose sudalyvaus beveik pusė (50) kelionėje dalyvaujančių kapitonų ir vairininkų.

“Ambersail“ – tai 2000 metais suprojektuota ir pastatyta sportinė jachta. Na o šioje regatoje dalyvaujanti jachta „Vakarė“, tai neužilgo švęsianti dvidešimtmetį, taip pat sportinė jachta. Dar 1976 m. buvo suprojektuotas šios jachtos prototipas (taip pat BSC regatos dalyvis – „Nauticus“). Nepaisant amžiaus, „Vakarė“ atkakliai dalyvauja šioje regatoje. Antrojo etapo metu „Vakarei“ trūko baby štagas, kurį įgula pakeitė improvizuotu virviniu štagu. Įdomu tai, kad dabartinis „Vakarės“ kapitonas Gvidas Misiūnas, baby štagą šioje jachtoje nutraukia jau antrą kartą. Tiesa, pirmą kartą jis trūko Gvidui būnant tik jūreiviu.

Trečiasis „Baltic Sprint Cup“ regatos etapas Klaipėda – Gdynia (Lenkija) startuos šį sekmadienį (liepos 27 d.) tradicinės Jūros šventės Vainikų nuleidimo ceremonijos ir laivų parado metu. Šiame etape jachtos įveiks 111 jūrmylių. 14 narių „Ambersail“ įgulai vadovaus kapitonas Viktoras Golubovskis. Įguloje – daugkartinis RS-280 taurės varžybų nugalėtojas Raimondas Šiugždinis ir kiti Lietuvos buriuotojai.

Spėjama, kad trečiasis regatos etapas bus labai įtemptas, nes tokioje palyginus trumpoje distancijoje, bet kokia įgulos klaida iškart ir ženkliai atsispindės galutiniuose varžybų rezultatuose.

Baltic Sprint Cup“ iš viso dalyvauja 60 jachtų iš įvairių šalių: Vokietijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir kitų. Regatą sudaro penki etapai: Travemiundė (Vokietija) – Karlskrona (Švedija) – Klaipėda (Lietuva) – Gdynė (Lenkija) – Gdanskas (Lenkija) – Bornholmas (Danija).

More Stories
Pekinas 2008 #2