Kaip pradėti buriuoti?

Nusibodo krante?

Ar jau pabodo nuo kranto stebėti tolumoje bangas skrodžiančias jachtas? Ieškote naujų iššūkių ar tiesiog smalsaujate išbandyti kažką naujo? Jei iki šiol nesusidūrėte su nei vienu buriuotoju, gali pasirodyti, jog buriavimas, tarsi nepasiekiama svajonė ir nežinia nuo ko pradėti. Nesijaudinkite, buriuoti gali kiekvienas! Štai keletas žingsnių jūsų svajonės link:

Koks buriavimas tau tinkamiausias?

Buriavimas gali būti labai įvairialypis. Sportiniu buriavimu užsiimantys olimpiečiai net tik tam skiria labai daug laiko, bet ir yra itin geros fizinės formos. Neketinate tapti atletais, bet sportinis azartas verda kraujyje jums puikiai tiks sportinis buriavimas didesnėmis jachtomis. Tinginiauti lenktyniauti didesnėmis jachtomis jums nepavyks, bet ir būtinybės kasdien laiką leisti sporto salėje nebus. Jūsų nedomina lenktyniavimas - jums atvertos durys į kruizerių - buriuotojų turistų pasaulį. Galite ramiai mėgautis ežerų ar marių gamta, o jei esate linkę į didesnius nuotykius galite patraukti į tolimesnes jūras ar vandenynus.

Užlipk ant denio

Būdų, kaip atsidurti ant jachtos denio yra gausybė. Paprasčiausias sprendimas, jei kas nors iš jūsų draugų ar pažįstamų buriuoja, pasisiūlyti paburiuoti kartu. Nesijaudinkite į juos kreipdamiesi, daugeliui buriuotojų yra smagu pasidalinti savo užsiėmimu ir jus tikrai mielai priimtų. Viskas ko reikia, tai paprašyti. Neturite kam pasisiūlyti į įgulą? Nesirūpinkite, yra ir kitų būdų, kaip atsidurti ant denio. Vienas entuziastas, dabar jau patyręs kapitonas, savo karjerą pradėjo ieškodamas bendraminčių ir plaukdamas nuomota jachta. Išbandyti buriavimą išsinuomojant jachtą su kapitonų yra bene paprasčiausias kelias atsidurti jachtoje. Jei būti plukdomam yra ne tai, apie ką jūs svajojate, kviečiame sudalyvauti mūsų organizuojamuose praktiniuose buriavimo mokymuose. Jų metu, padedami profesionalaus instruktoriaus, ne tik susipažinsite su pagrindiniais jachtos elementais, saugumo taisyklėmis bei valdymo principais, bet ir pats stosite už jachtos šturvalo.

Domėkitės ir kaupkite patirtį

Kiekvienam kapitonui svarbu turėti kompetentingą įgulą. Jei nežinote pagrindinių terminų, manevrų ar elgesio laive principų, galite ne tik suerzinti kapitoną, bet ir pridaryti bėdos sau bei kitiems įgulos nariams. Todėl labai svarbu reguliariai mokytis, domėtis buriavimu, jachtomis ir viskuo, kas susiję su šia sritimi. Tai labai pagreitins jūsų kopimą buriavimo karjeros laiptais. Žinoma, geriausias būdas domėtis buriavimu – buriuoti. Iš vadovėlių išmokti šio sporto subtilybių – neįmanoma. Jei norite praktikuotis metodiškai, nieko nelaukdami prisijunkite prie mūsų organizuojamų buriavimo kelionių. Jei būti plukdomam yra ne tai, apie ką jūs svajojate, kviečiame sudalyvauti mūsų organizuojamuose praktiniuose buriavimo mokymuose. Jų metu, padedami profesionalaus instruktoriaus, ne tik susipažinsite su pagrindiniais jachtos elementais, saugumo taisyklėmis bei valdymo principais, bet ir pats stosite už jachtos šturvalo.

Nerkite į teoriją

Buriavimas apima daugybę sričių. Aero ir hidro dinamika, navigacija, hidrometeorologija bei begalė kitų mokslo krypčių yra labai reikalingos buriuotojui. Kai jau būsite matę ir žinosite, su kuo ir kaip valgoma laivavedžio duona, galėsite pradėti išsamiau domėtis ir buriavimo teorija. Jos galite mokytis iš vadovėlių, vaizdo įrašų, dalyvaudami kursuose ar seminaruose. Tačiau mes rekomenduojame į teoriją gilintis priklausomai nuo to, kokį kelią pasirinksite sekančiame žingsnyje.

Įgykite kvalifikacija

Kai jau turėsite buriavimo patirties ir žinosite teorinius laivavedybos aspektus, pasiruoškite ir laikykite reikiamus egzaminus, kuriuos išlaikę gausite kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus. Lietuvoje burinės jachtos laivavedžio kvalifikacija įgyjama tokiais etapais: Vidaus vandenų burinės jachtos vadas – galėsite buriuoti vidaus vandenyse ir Kuršių mariose. Pakrančių burinės jachtos vadas – galėsite buriuoti vidaus vandenyse ir iki 12 jūrmylių nuo kranto. Atviros jūros burinės jachtos vadas – galėsite buriuoti jūromis 200 jūrmylių nuo kranto. Vandenynų burinės jachtos vadas – galėsite buriuoti visur, kur tik galės praplaukti jūsų valdoma jachta.

Vadovaukite

Įgiję reikiamą kvalifikaciją, pradėkite kaupti jachtos vado patirtį. Patikėkite, tai ne taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šono. Jūsų komanda nebūtinai aklai vykdys nurodymus, gali netikėtai pasikeisti oro sąlygos bei užklupti dar kitokie iššūkiai, todėl labai svarbu gebėti vadovauti komandai ir nepasimesti kritinėse situacijose. Dažnai net patyrę kapitonai mieliau renkasi įgulos nario rolę nei nešasi atsakomybę kaip įgulos vadai. Todėl, jei siekiate tapti kapitonu, būtinai tobulinkite savo vadovavimo bei komandos valdymo įgūdžius.

Įsigykite jachtą

O štai dabar jau galite pradėti nuosavos jachtos paieškas. Įvykdę prieš tai minėtus žingsnius – jau žinosite įvairius niuansus bei gebėsite atskirti vykusį pirkinį nuo nevykusio. Svarbiausia apsibrėžti, kokios tiksliai jachtos jums reikia. Daugybė buriuotojų yra suklydę nusipirkdami netinkama jachtą: lenktyniauja turistinėmis jachtomis, o turistauja – sportinėmis. Taigi, neskubėkite ir gerai apgalvokite savo pirkinį, kuris bus neatskiriamas jūsų kelionių palydovas, kuriuo turėsite vienareikšmiškai pasitikėti, kaip ir jis jumis 😉